Šā gada aprīlī salīdzinājumā ar 2013. gada attiecīgo mēnesi kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums Latvjiā ir pieaudzis par 10,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie sezonāli izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās.

Pārtikas preču grupā apgrozījums pieauga par 9,7%. Nepārtikas preču tirdzniecības apjoms palielinājās par 11,0%. Straujākais apgrozījuma pieaugums aprīlī bija autodegvielas mazumtirdzniecībā – par 24,3%, metālizstrādājumu, instrumentu, būvmateriālu un santehnikas mazumtirdzniecībā – par 21,4%, kā arī apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā – par 16,8%. 

Savukārt mēneša griezumā, šā gada aprīlī salīdzinot ar martu, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums palielinājās par 2,5%, pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 1,2%, bet nepārtikas preču apgrozījums – par 3,5%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, aprīlī salīdzinājumā ar martu ir pieaudzis par 4,0%. Gada griezumā – 2013. gada aprīlī salīdzinājumā ar 2013. gada martu – apgrozījums samazinājās par 1,5%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra