Asu pretreakciju saņēmis Gaļas liellopu audzētāju biedrības vadītāja Riharda Valtenberga paziņojums intervijā portālam Nozare.lv, ka Latvijas veikalos un tirgos līdz pat 90% nopērkamās liellopu gaļas ir neskaidras izcelsmes vai kontrabanda. Biedrības vadītāja izteikumus noliedz tirgotāji, muitas pārstāvji, tāpat arī Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis, vēsta laikraksts Diena.

Tikmēr asociācijas vadītājs uzstāj uz savu un teic, ka liellopu kontrabandas gaļa tiek ievesta no Argentīnas, Brazīlijas un Austrālijas, norāda laikraksts. «To ieved ar ostu starpniecību, papīri kaut kur tiek nokārtoti, un skaitās it kā Eiropas gaļa. Ja mēs paskatāmies, Eiropā audzētā gaļa ir daudz dārgāka. Tur neiet gali kopā,» akcentē Valtenbergs.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes pārstāvis Gennādijs Maškovs paudis neizpratni par R. Valtenberga izteikumiem: «90% kontrabandas izcelsmes - tas šobrīd ir neiespējami kaut vai tā iemesla dēļ, ka tādā gadījumā viss tirgus būtu viena vienīga nezināmas izcelsmes un kontrabandas gaļa.»

Lielveikalu tīklu Maxima un Rimi pārstāvji uzsvēruši, ka kontrabandas gaļa viņu veikalos pārdota netiek. «Lai produkciju varētu tirgot Rimi veikalu tīklā, jebkuram dzīvnieku izcelsmes produktu ražotājam ir jāsaņem PVD atzinums, kas apliecina tiesības izplatīt konkrēto produkciju Eiropas Savienības (ES) teritorijā. Turklāt liellopu gaļai visā ES ir vēl papildu izsekojamības prasības, kas nodrošina to, ka nepieciešamības gadījumā iespējams izsekot līdzi produkta izcelsmei līdz pat konkrētām zemnieku saimniecībām,» Dienai stāstījusi Rimi pārstāve Laura Podskočija.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra