Uzņēmējs, SIA Pica serviss līdzīpašnieks Aloizs Norkus tiek turēts aizdomās par noziedzīgu nodarījumu. Viņa un SIA Pica serviss otras līdzīpašnieces Montas Magones mantai uzlikts arests, Db.lv apstiprināja SIA Pica serviss mārketinga speciāliste Dita Vasiļjeva.

SIA Pica serviss pieder deviņas picēriju tīkla Čili Pica franšīzes - pa divām picērijām Jelgavā, Liepājā, Daugavpilī, kā arī pa vienai ēstuvei Ogrē un Valmierā.

«Līdzīpašnieku mantas arests nav saistīts ar uzņēmuma saimniecisko darbību un attīstību. Esošajiem 277 uzņēmuma darbiniekiem visas darba vietas tiek saglabātas,» norādīja Pica serviss pārstāve.

Uzņēmuma rīcībā pašlaik nav informācijas, vai tam varētu tikt atņemtas Čili Pica franšīzes tiesības, pauda, D. Vasiļjeva.

Lēmumi arestēt mantu pieņemti kriminālprocesa ietvaros par SIA Pica serviss izvairīšanos no nodokļu nomaksas, kas radījuši zaudējumus valstij lielā apmērā.

Kopumā Finanšu policija uzlikusi arestu A. Norkus pamatkapitāla daļām uzņēmumā SIA Pica serviss, kur viņam pieder 76% jeb 3,8 tūkstoši kompānijas kapitāldaļu. Tāpat arests uzlikts viņa kapitāldaļām uzņēmumos SIA Atin, SIA Kings, SIA Liepājas Pētertirgus un SIA ES projekts, kā arī uzņēmējam piederošiem nekustamajiem īpašumiem, piemēram Siena ielā 4.  A. Norkus ir arī veikalu tīkla Top! un tā zīmola izveidotājs. Ar preču zīmi Top! Latvijā šobrīd ir 195 pārtikas veikali,
no tiem 98 Top! un 97 mini Top! veikali, kuri pieder 17 vietējiem uzņēmumiem.

Līdzīgs lēmums pieņemts arī attiecībā uz SIA Pica serviss valdes locekli un otru līdzīpašnieci Montu Magoni, kurai pieder 24% jeb 1,2 tūkstoši SIA Pica serviss kapitāldaļu.

2012. gada jūnijā aizdomās par izvairīšanos no nodokļu nomaksas organizētā grupā, Finanšu policija veica kratīšanas SIA Pica serviss struktūrvienībās. Kopumā tika nopratināto trīs simti cilvēku. Finanšu policijai bija aizdomas, ka SIA Pica serviss ēstuvēs pasūtījumiem ne vienmēr tika klāt pierēķināts pievienotās vērtības nodoklis (PVN). Kāda darbiniece iepriekš žurnālistiem anonīmi atzina, ka šāda sistēma darbojas jau sen, bet bailēs zaudēt darbu attiecīgajām iestādēm netika ziņots.

SIA Pica serviss uz franšīzes pamata izmanto lietuviešiem piederošo picēriju Čili Pica zīmolu.

Pašlaik Latvijā ar Čili Pica zīmolu darbojas divdesmit četras picērijas. Lietuvas uzņēmuma UAB Cili Holdings meitas uzņēmums SIA Čilija Pizza vada 15 picērijas Rīgā, savukārt uz franšīzes līguma (SIA Pica serviss) darbojas deviņas Čili Pica picērijas Liepājā, Jelgavā, Ogrē, Siguldā, Valmierā un Daugavpilī.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra