Vēloties iepriecināt mīļoto sievieti ar ilgi kārotu dāvanu, Mārim iepirkšanās pazīstamā interneta veikalā beigusies pagalam neveiksmīgi. Nodoms ne tikai izgāzies, bet pret viņu ierosināta arī administratīvā lieta par kontrabandu, vēsta laikraksts Diena.

Kamēr vīrietis nopūlējies, lai dabūtu precīzu informāciju par to, ka likums nav pārkāpts, Latvijas muitas pārstāvji par notikušo vairs neliekas ne zinis, informē laikraksts. Arī tam iestādes darbinieki divu dienu laikā tā arī nespēja sagatavot atbildi ar situācijas skaidrojumu, kaut to solīja izdarīt laikus.

Interneta veikals Jomashop ir ievērojams spēlētājs pasaules tirgū. Tas atrodas Amerikā un tirgo luksusa skaistumlietas. Māris Jomashop nesen pasūtīja firmas Baume & Mercier Šveicē ražotu pulksteni. Sākumā viņa prieks bijis liels, jo informācija par to, ka pirkums jau ir Latvijā, pienākusi ātri. Tomēr drīz pēc tam loģistikas kompānija UPS vīrietim paziņojusi, ka preci nav iespējams muitot.

«Kāds muitnieks bija izdomājis, ka pulksteņa siksniņa ir taisīta no aizsargājama aligatora ādas. Es pieprasīju informāciju pārdevējam, viņi man atbildēja, ka siksniņa ir no govs ādas. Šo informāciju iekļāvu arī paskaidrojumā muitai. Ar to nepietika. Divi muitnieki devās uz UPS biroju sūtījumu vizuāli apskatīt. Tad vēl nākamajā dienā uz UPS atbrauca divi muitnieki, lai sastādītu aktu par izņemšanu, jo viņi iecerējuši šo pulksteni vest uz ekspertīzi, lai saprastu, vai tiešām tā nav uztaisīta no aizsargājamā dzīvnieka. Tad man pienāca dokuments, ka pret mani ir ierosināta administratīvā lieta par kontrabandu,» notiekošo soli pa solim atstāstījis Māris.

Pulksteni klātienē viņam tā arī vēl nav izdevies redzēt, kaut gan interneta veikalam nauda samaksāta, Latvijā veikts arī norēķins par PVN un muitas nodokli. «Papildus ierosinātai administratīvajai lietai UPS raksta, ka man būs jāsāk maksāt par uzglabāšanu, jo tiek pārsniegts atļauto dienu skaits, kad sūtījums var atrasties noliktavā. Tagad gaidu ekspertīzes rezultātus. Bēdīgākais tajā visā ir tas, ka šis pulkstenis bija paredzēts kā dāvana,» Dienai skaidrojis Māris.

Viņu arī izbrīnījusi muitas pārstāvju reakcija, jo Baume & Mercier ir liela kompānija un pozicionējas kā uzņēmums, kas respektē dabas aizsardzības noteikumus.

Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors Viesturs Šeļmanovs-Plešs nav slēpis pārsteigumu par šo stāstu: «Iepirkšanās internetā kļūst arvien populārāka, cilvēki tur pērk visu iespējamo, ko vien var iedomāties. Šis gadījumus atklāj, ka Latvijas ierēdniecība, kas uzrauga preču kustību, nav vēl atradusi pienācīgu sistēmas risinājumu.»

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra