Zolitūdes traģēdija veikalu tīklam Maxima Latvija likusi pārvērtēt līdzšinējo attieksmi pret uzņēmuma darbiniekiem un pircēju drošību. Maxima kasierēm un citiem uzņēmuma darbiniekiem palielināta pamatalga, vēsta laikraksts Neatkarīgā.

«Nelaime Zolitūdē ikvienam no mums bija milzīgs satricinājums, bet vienlaikus lika aizdomāties par mūsu vērtībām un to, kādi esam un kādi gribam būt. Tāpēc decembrī un janvārī kopā ar Maxima Group direktoru padomes locekļiem tikāmies ar veikalu kolektīviem dažādos Latvijas reģionos, lai uzklausītu darbinieku viedokļus un vēlmes. Tas ļāva identificēt svarīgākos darbības virzienus, tika izstrādāts darbu plāns un sākta īstenošana. Esam apņēmības pilni 2014. gadu padarīt par pārmaiņu gadu savā uzņēmumā,» uzsvērusi Maxima Latvija vadītāja Jeļena Kondrašova.

Pamatalgas palielinājums skars aptuveni 5000 darbinieku, un uzņēmumam tas izmaksāšot aptuveni 5,4 miljonus eiro gadā.

Jānis Beseris, Maxima Latvija Komunikācijas vadītājs, biznesa portālam db.lv skaidroja, ka 5,4 miljoni eiro, kurus Maxima ir novirzījusi veikalu un to ražošanas cehu darbinieku atalgojuma palielināšanai, ir kopējais atalgojuma palielinājuma fonds visam gadam. Tas ietver gan pamatalgu, gan potenciālās virsstundas, gan svētku dienu un nakts darba apmaksu visa gada laikā. Attiecīgi arī konkrētais pieaugums katra mēneša griezumā darbiniekiem būs atšķirīgs, jo ir atkarīgs no nostrādātajām stundām un no tā, vai darbinieks ir strādājis nakts darbu, virsstundas vai arī strādājis svētku dienās.

«Maxima Latvija, sākot no februāra, ir palielinājusi stundas tarifa likmes veikalu un to ražošanas cehu darbiniekiem atkarībā no darba slodzes, amata deficīta un pozīcijas darba tirgū, attiecīgi likmju procentuālais pieaugums dažādām amata kategorijām ir atšķirīgs,» uzsvēra Beseris.

Jaunā stundu likme ir 2,65 eiro (bruto), un tā esot augstākā stundas likme pārtikas mazumtirdzniecībā Latvijā.   

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra