Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pieņēmis lēmumu, atzīstot SIA Gandrs izplatīto bērnu veloķiveri Spike, rozā krāsā, 44-48cm, XXS,185g, 8738800002, EAN 5604415035913 par nedrošu, jo tā rada nopietnu risku, informēja centra pārstāve Sanita Gertmane.

Ņemot vērā riska līmeni, PTAC uzdevis SIA Gandrs pārtraukt preces pārdošanu, piegādāšanu, kā arī citādu izplatīšanu tirgū, izņemt no SIA Gandrs tirdzniecības tīkla, atsaukt to no mazumtirgotājiem un patērētājiem un iznīcināt piemērotos apstākļos.

PTAC amatpersonas 2013.gada 22.augustā izņēma SIA Gandrs veikalā Viss atpūtai dabā Brīvības gatvē 372, Rīgā, preces paraugu un nodeva to ekspertīzes veikšanai. Saņemtajā testēšanas pārskatā konstatēts, ka preces paraugs neatbilst standarta LVS EN 1078 Aizsargķiveres riteņbraucējiem, skeitbordistiem un skrituļslidotājiem 4.4.punkta Triecienu absorbēšanas spēja un 4.6.6.punkta Aizturēšanas sistēmas efektivitāte prasībām.

Ņemot vērā testēšanas pārskatā konstatēto neatbilstību izvirzītajām prasībām, PTAC veica preces riska izvērtēšanu un secināja, ka tā rada nopietnu risku un tā ir atzīstama par nedrošu.

Tā kā SIA Gandrs nav izpildījusi PTAC lēmumā uzdoto - atsaukt preci no patērētājiem, PTAC aicina patērētājus, kuru rīcībā ir minētā prece:

• pārtraukt preces lietošanu;

• informēt PTAC, zvanot uz tālruni 67388639 vai iesniedzot virtuālo kontaktformu http://www.ptac.gov.lv/page/232 .

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra