Valsts policijas darbinieki šā gada pirmajā pusgadā ir turpinājuši aktivitātes akcīzes preču nelegālās aprites apkarošanas jomā, kopumā atsavinot vairāk nekā 49 tūkstošus litru nelegālā alkohola, gandrīz 9 miljonus cigarešu, kā arī 74 tūkstošus litru naftas produktu liecina medijiem sniegtā informācija.

Apkopojot pirmā pusgada rezultātus, secināms, ka Valsts policijas aktivitātes nelegālo akcīzes preču aprites apkarošanas jomā ir veicinājušas nelegālā alkohola tirdzniecības vietu skaita pakāpenisku sarukumu. Pēc reģionu sniegtās informācijas policija novērojusi, ka pārbaudāmo nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietu skaits būtiski krities Latgales reģionā. Šajā laikā Latgales reģionā atklāta un pārtraukta trīs nelikumīgu alkoholisko dzērienu ražotņu darbība Daugavpilī un tās apkārtnē, kā arī Kārsavas novadā.

Šobrīd iezīmējas tendence, ka nelegālo akcīzes preču apritē nonāk mazāks skaits šo preču vienību. Tomēr, neraugoties uz to, šajā periodā būtiski pieaudzis uzsākto kriminālprocesu skaits par nelikumīgu preču apriti. Kopā valstī ir uzsākti 205 kriminālprocesi, no tiem Rīgas reģionā ir uzsākti 145 kriminālprocesi, kas ir par 93 vairāk nekā pagājušajā gadā analoģiskā laika periodā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra