Slēgti visi uzņēmuma SIA Tiimari Latvia veikali, un sākts uzņēmuma likvidācijas process, apstiprina bijusī Tiimari reģionālā direktore Ineta Zaharova.

Iepriekš jau vēstīts, ka Somijas mājas un kancelejas preču mazumtirgotājs Tiimari pērn, 18.septembrī, iesniedzis bankrota pieteikumu. Lēmumu iesniegt bankrota pieteikumu uzņēmuma pārstāvji skaidroja ar vājajiem pārdošanas rezultātiem un nespēju piesaistīt finansējumu darbības turpināšanai.

Firmas.lv informācija liecina, ka likvidācijas process sākts šā gada 13.maijā, bet 27.maijā mainīts uzņēmuma nosaukums - no Tiimari Latvia uz VLTN Latvia.

Zaharova atzīmē, ka līdzšinējie četri Tiimari veikali ir slēgti no 1.maija. «Lēmums par veikalu slēgšanu tika pieņemts šā gada aprīļa sākumā. To pieņēma Tiimari Latvia kapitāla turētāja Somijas kompānija Tiimari Retail Oy, kas pagājušā gada septembrī iesniedza bankrota pieteikumu.»

Bijusī Tiimari Latvia vadītāja Zaharova arī norāda, ka kopumā Latvijā esot tikuši nodarbināti 24 darbinieki, no kuriem lielākā daļa esot atraduši darbu citur, pārējie vai nu ir aizbraukuši, vai arī meklē darba vietu citos Latvijas uzņēmumos.

Jautāta, vai pirms lēmuma pieņemšanas par veikalu slēgšanu šā gada aprīlī bija kaut kas paredzams saistībā ar Tiimari darbību Latvijā, Zaharova stāsta, ka tādas skaidrības nav bijis.

Pagājušā gada nogalē ir bijusi informācija par centieniem pārdot Latvijas struktūrvienību, taču šie centieni nav noslēgušies ar pārdošanas darījumu. Šķiet, ka tāpēc arī šā gada pavasarī tika pieņemts lēmums slēgt biznesu ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā kopumā, atzīmē Zaharova.

«Lai arī pērn rudenī vēl nebija skaidrības, kas notiks ar Latvijas Tiimari uzņēmumu un veikaliem, tomēr jāņem vērā - ja bankrotē māteskompānija, tad, visticamāk, bankrotēs arī meitaskompānijas,» piebilda Zaharova.

Kā liecina Firmas.lv informācija, Tiimari Latvia apgrozījums pērn bija 1,14 miljoni eiro, bet 2012.gadā - 1,16 miljoni eiro. Pērn uzņēmums darbību noslēdza ar peļņu 7153 eiro, bet 2012.gadā uzņēmums cieta zaudējums 102 929 eiro apmērā.

SIA Tiimari Latvia, kas pēc likvidācijas procesa sākšanas ir kļuvusi par VLTN Latvia, dibināta 2011.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2845 eiro. Uzņēmums pilnībā pieder Somijas Tiimari Retail Oy.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra