Solis Igaunijas virzienā

Mazumtirdzniecība
2014. gada 6. novembris 08:26

Ar filiāles atvēršanu Tallinā SIA Gemoss kāpina eksporta apjomu, bet izaugsmi vietējā tirgū skaidro ar labvēlīgiem tirgus nosacījumiem, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

SIA Gemoss pēdējos trīs gados izdevies pakāpeniski palielināt apgrozījuma apmēru no 15 milj. eiro 2011. gadā līdz 18 milj. eiro 2013. gadā, tādējādi ļaujot ieņemt 85. vietu DB un Lursoft veidotajā Gazeļu sarakstā. Šajā gadā uzņēmuma valdes locekle Ieva Treija kompānijai prognozē 21 milj. eiro lielu apgrozījumu.

«Eksportā šajā gadā esam sasnieguši kompānijai nozīmīgu līmeni – 16%. Ilgus gadus ārvalstu tirgus stabili nodrošinājis 10% apgrozījumu. Martā atvērām filiāli Tallinā, un, protams, tā sniedz rezultātus. Igaunijas filiālei ļausim dažus gadus iesildīties un tikai pēc tam varam domāt par vēl kādu filiāļu atvēršanu citās valstīs. Šis projekts bija ar vērienu – filiāles atvēršanas un preču sortimenta nodrošināšanā ieguldīti apmēram 900 tūkst. eiro,» stāsta I. Treija.

Projekts īstenots zibenīgā ātrumā – šā gada janvārī noskatītas telpas dzīvīgā Tallinas biznesa rajonā, bet martā jau atvērts veikals–noliktava (cash&carry). Kaimiņvalstu tirgū uzņēmums startē ar Gemoss Eesti OÜ vārdu, jo igauņu klienti to jau pazīst. Pēdējos gados viņi bieži esot iepirkušies Latvijas Gemosā. Igaunijas filiāle, tāpat kā uzņēmums Latvijā, specializējas virtuves aprīkojuma, trauku, glāžu, galda piederumu un citu preču tirdzniecībā, piedāvā riekstus un žāvētus augļus, maizes un konditorejas izejvielas. Šobrīd Igaunijas filiālē strādā 14 darbinieki.

Igaunijas tirgū neesot nevienas kompānijas, kas darbotos tik plašā spektrā.

«Tur darbojas salīdzinoši mazākas kompānijas, kas nenodrošina tik plašu preču klāstu un netur noliktavu atlikumus, tikai pilda konkrētus pasūtījumus, līdz ar to klientiem savlaikus jāplāno vērienīgāki pasūtījumi. Latvijā savus klientus esam izlutinājuši. Ļoti daudzi atnāk pēdējā brīdī un vēlas, lai virtuves iekārtu pasūtījumu nokomplektējam pāris stundās. Mēs to varam izdarīt. Latviju izmantojam kā bāzes vietu, bet uz Igauniju nodrošinām operatīvas piegādes,» viņa turpina.

Cits pamudinājums filiāles izveidei bija piedāvājumi no preču piegādātājiem, kas vēlējās, lai Gemoss ir to oficiālais pārstāvis ne vien Latvijā, bet arī Igaunijā.

Lietuvas tirgū šādu piedāvājumu nav bijis, tādēļ par filiāles atvēršanu tur uzņēmums vēl nedomā.

Visu rakstu Solis Igaunijas virzienā lasiet ceturtdienas, 6. novembra, laikrakstā Dienas Bizness (16. lpp.)!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra