Iznomāt televizoru, DVD disku, velosipēdu - tas nav nekas īpašs. Taču Bauskā nomas jēdziens pacelts jaunā līmenī - tur nakts stundās, kad likums liedz iegādāties alkoholu, to iespējams «iznomāt», vēsta laikraksts Diena.

Jaunais pakalpojums Bauskā sākts Kantrimūzikas festivāla laikā, pa ceļam uz koncertu puišeļi cītīgi dalījuši reklāmas lapiņas. Izplatītāji gan bijuši piesardzīgi, kuram katram klāt nenāca. «Lapiņas piedāvā cilvēkiem, kuri varētu būt potenciālie klienti, sievietēm izplatītāji netuvojas,» savus novērojumus atklājusi baušķeniece Ilze. Kad mazais izplatītājs sniedzis lapiņu arī kādam vīrietim, kurš izrādījās civilajā ģērbies Kārtības nodaļas darbinieks, puika aizskrējis, tomēr liedzot likumsargam saņemt informāciju.

Vietējās avīzes Bauskas Dzīve uzrunāti, šajās dienās vairāki iedzīvotāji zvanījuši uz reklamēto tālruņa numuru, interesējās par pakalpojumu un veica pasūtījumu. Alkohola «nomas» pārstāvis, sazvanīts pa telefonu, iepazīstinājis ar sevi kā firmas Alcoclub darbinieku un norādījis, ka uzņēmums strādā tikai no desmitiem vakarā līdz astoņiem rītā - laikā, kad alkohola tirdzniecība ir aizliegta. Vīrietis nosaucis cenas, izskaidrojis pakalpojuma izmantošanas iespējas.

Žurnālista eksperimentā lūgts ruma Casino litra pudeli piegādāt Jauncodē pie Bauskas. Tas maksājis 25 eiro. Alkohola nomas pārstāvis atbraucis ar baltu džipu un piedāvājis izvēlēto dzērienu. Nosacījumi - ja līdz astoņiem rītā nomātā prece netiek izmantota, var izsaukt pakalpojuma sniedzēju, atdot tieši to pašu pudeli un saņemt atpakaļ naudu. Lūgums izsniegt jebkādu dokumentu, kas apliecinātu darījumu, ticis atteikts, norādot, ka pudeles numurs piefiksēts, tas esot pietiekami. Maksa par pakalpojumu Bauskas robežās esot 2 eiro. Pakalpojuma izpilde uz 20 kilometrus attālo Iecavu izmaksāšot 5 eiro. Firma piekrītot preci vest arī uz Jelgavu, tādā gadījumā par piegādi būs jāšķiras no 15 eiro.

Valsts policijas (VP) Bauskas iecirkņa priekšnieks Ainars Stankevics svētdien uzsvēris, ka policija seko šim «biznesam» un personām, kas to īsteno.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra