Šis gads degvielas tirgotājiem būs grūtāks nekā aizvadītais, un apgrūtinājumu radīs sīva degvielas tirgotāju konkurence, kā rezultātā turpināsies mazo degvielas tirgotāju izzušana no Latvijas degvielas tirgus, norāda Virši-A vadītājs Jānis Riekstiņš.

Šādu procesu virzību veicināšot ne tikai lielāko degvielas tirgotāju cīņa par tirgus daļām, bet arī pasaules un vietēja mēroga politiskie notikumi. Riekstiņš skaidro, ka šādas tirgus pārmaiņas bija novērojamas jau 2013.gadā.

2013. un 2014.gadu mija ieies vēsturē ar Latvijas pievienošanos Eiropas vienotajai valūtai eiro. Taču, lai sekmīgi veiktu sagatavošanos norēķiniem eiro valūtā, arī degvielas tirgotājiem esot bijis jāiegulda lieli finanšu līdzekļi, kas mērāmi desmitos un pat simtos tūkstošu latu. «Būtiski uzsvērt, ka iespējamās svārstības degvielas cenās 2014.gadā nekādā veidā nevar tikt saistītas ar eiro ieviešanu un tirgotāju centieniem tādā veidā kompensēt valūtas maiņas izdevumus. Cenu kāpumu vai kritumu nemainīgi ietekmēs izmaiņas naftas biržās, ekonomiskie satricinājumi un globāla mēroga politiskie notikumi, kā arī pašmāju politiskā situācija, kas diemžēl ne vienmēr uzņēmējiem ļauj plānot savu darbu ilgtermiņā. Piemēram, negaidītas nodokļu izmaiņas,» skaidro Riekstiņš. Ņemot vērā šo faktoru kopumu, patlaban prognozēt, kas notiks ar degvielas cenu, esot nepamatoti.

Kompānijā skaidro, ka 2013.gadā tika atvērtas sešas jaunas Virši-A degvielas uzpildes stacijas (DUS), un 2014.gada uzņēmuma attīstības plānos ir paredzēts turpināt DUS tīkla paplašināšanu. Tiks turpināta Pierīgas teritorijas apgūšana un stiprinātas Virši-A pozīcijas Latvijas reģionos, tādējādi realizējot kompānijas ambīciju būt pieejamiem visā Latvijā - gan lauku reģionos, gan galvaspilsētas tuvumā. Tiks papildināts klientiem piedāvāto pakalpojumu klāsts, pilnveidojot 2013.gadā izveidoto sadarbību ar Lielbritānijas enerģētikas uzņēmumu British Petroleum un 'Latvijas propāna gāzi'.

Virši-A ir pašmāju degvielas tirgotājs ar pilna servisa un pašapkalpošanās degvielas uzpildes staciju tīklu visā Latvijā. Virši-A ir arī viens no lielākajiem apkures degvielas tirgotājiem Latvijā. Kopumā Virši-A ir 46 degvielas uzpildes stacijas, un uzņēmums nodarbina vairāk nekā 320 darbiniekus. Kompānija darbojas kopš 1995.gada.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra