Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8639

  USD: 1.0748

Tirdzniecība un pakalpojumi

Rīgā lepnu viesnīcu birums  7

Lai aizpildītu visas četru un piecu zvaigžņu viesnīcas Rīgā, kas pārskatāmā nākotnē atvērsies klientiem, jādomā par papildus tūristu plūsmu, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness. 

Viesnīcu atvēršanas termiņu pagarināšana dažādu iemeslu pēc notiek itin bieži. Spilgts piemērs ir ilgi gaidītā pasaulslavenā zīmola Hilton viesnīca Rīgā. Tās būvniecība tiek apspriesta jau vairākus gadus. Lai arī Hilton pārstāvji jūlijā nāca klajā ar paziņojumu, ka viesnīcu Hilton Garden Inn Grēcinieku ielā plānots pabeigt līdz 2017. gada beigām, nu ir skaidrs, ka tas nebūs iespējams. Kā DB apliecina projekta autors arhitekts Andris Kronbergs, ar plānotās jaunās sešstāvu ēkas (līdz 100 numuriņiem) būvniecību varētu tikt galā 18 mēnešu laikā, ja tā ritētu raiti un nekas netraucētu.

Pašlaik galvaspilsētas tūristu plūsma ir nostabilizējusies un pieauguma tempi nav tik lieli, lai plānotais glauno naktsmītņu biezenis kopējo viesnīcu noslodzi nepasliktinātu, tālab savu darbību nevar orientēt tikai uz esošā tirgus jeb tūristu skaita pārdali. «Jaunās viesnīcas uztveram kā klāt nākošus prestižus objektus, kas spēj radīt papildus tūristu plūsmu, tostarp konferenču tūrisma segmentā. Uzskatām, ka jaunpienācēji ne tik daudz pārdalīs esošo tirgu, cik paplašinās to. Ikvienai jaunai viesnīcai, kas plāno ienākt vai jau ir procesā, jāskatās, kā pozicionēt Rīgu savos mārketinga kanālos, kā atvilināt tos ceļotājus, kuri līdz šim te nav bijuši,» spriež Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas prezidenta pienākumu izpildītājs Jānis Pinnis.

Visu rakstu Rīgā lepnu viesnīcu birums lasiet 13. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Saistītie raksti

Komentāri

 • Zemu vērtēts komentārs. Parādīt...

  hmmm

  pirms 4 mēnešiem, 2016.12.13 10:31

  +1 -7

  mjā, viena pēc otras veras. bet kurš viņās apmetīsies? pie mums gaidāms kāds pasaules čempionāts? vai tad līdz šim tā bija problēma? :))) goda vārds - nesaprotu :)))

  • Vārds

   pirms 4 mēnešiem, 2016.12.13 11:13

   +2 -1

   Nezinu, pirmaa bridii taa var domaat, bet... Viesniicas ir pilnas. Man pat Rigas nomalee esoshaa, nelielaa, vienmer pilna, staav daudz autobusu vai privato auto pie vinjas pa naktiim.
   Starp citu, loti daudz ar krievijas numuriem. Aciimredzot, ausekliishi aktiivi tirgo TAU draudziigajiem kaiminjiem (nu un kas, ka vini musu ienaidnieki, nauda tapat nesmarzho.:)).

  • Charles

   pirms 4 mēnešiem, 2016.12.13 11:24

   +8 -0

   TAU? Tie, kam ir TUA, taču nedzīvo viesnīcās - viņiem ir savs īpašums. Pēc statistikas Rīgā tūristu skaits katru gadu kāpj un kaut kad atgriezīsies arī krievi. Naftas cenas stabili pārkāpušas 50$ pie stipra dolāra - tas viņiem palīdz.

  • to Charles

   pirms 4 mēnešiem, 2016.12.13 13:43

   +2 -3

   Lai butu kur dziivot, tas ipashums ir jaatrod, jaapskata un janoperk. Shajaa laikaa tad vini arii dziivo viesniicaas...

   Nupat pari ielai netalu no manis, piemeram, krievi nopirka lielu viesu namu/banketa zaali. Saveda kartibaa un viss notiekas.

   Kamer vieni balinji klausaas par krievu "bubulii", krievi perk no citiem balinjiem ar balinju valdibas atbalstu ipashumus te atsperushies. :) Smiekligi un tragiski vienlaikus.

  • vārds

   pirms 4 mēnešiem, 2016.12.13 15:44

   +1 -1

   mūk no putlera režīma.

 • aa

  pirms 4 mēnešiem, 2016.12.13 12:45

  Lielākā daļa pēdējā laika viesnīcu ir būvēta vai renovēta ar Krievu/Ukraiņu kapitālu un nodota pārvalībā kādam no lielajiem brendiem. (Pullman, Mercury, Rīga uc.) Respektīvi austrumu kaimiņi iegulda naudu, un visticamāk nekādu lielu atdevi nemaz negaida un lielie tīkli nodarbojās tikai ar menedzmentu un viņiem jaunas viesnīcas baigi par sliktu nenāk un zaudējumus diez vai radīs. Bet ziņās tik steidz pasniedz itkā Hiltons vai Rezidors saredz baigās perspektīvas un tik investē :D neko viņi neinvestē, tikai piekrīt pārvaldīt citu īpašumus.

 • DR

  pirms 4 mēnešiem, 2016.12.13 14:28

  +0 -0

  man patīk! Rajonu atdzīvina + tūristi tajā rajonā būs vairāk, super!

Reklāma