Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8639

  USD: 1.0748

Ekonomika

Veic izmaiņas Preču un pakalpojumu loteriju likumā  1

Otrdien, 7.februārī, Ministru kabineta sēdē tika izskatīts Finanšu ministrijas izstrādātais likumprojekts Grozījumi Preču un pakalpojumu loteriju likumā, informē ministrijas pārstāvji.

Likumprojekts paredz administratīvās atbildības par pārkāpumiem preču un pakalpojumu loteriju organizēšanas jomā iekļaušanu Preču un pakalpojumu loteriju likumā.

Likumprojekts paredz Preču un pakalpojumu loteriju likumā noteikt administratīvo atbildību par preču vai pakalpojumu loterijas organizēšanas kārtības pārkāpšanu, nodalot administratīvo atbildību par preču vai pakalpojumu loterijas organizēšanu bez Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas atļaujas saņemšanas, paredzot par šādiem pārkāpumiem lielāku soda apmēru, ņemot vērā to, ka šādi pārkāpumi ir smagāki, aizskarot būtiskāk sabiedriskās intereses.

Likumprojektā paredzēts vienādot sodu apmēru gan fiziskām personām, gan juridiskām personām, ņemot vērā, ka aizskārums sabiedriskajām interesēm nemainās, ja preču vai pakalpojumu loteriju organizēšanas kārtību pārkāpj fiziska persona vai juridiska persona.

Likumprojekts paredz aizliegt organizēt preču vai pakalpojumu loterijas, kurās personas var piedalīties, nopērkot enerģijas dzērienus, kā arī paredz noteikt, ka preču vai pakalpojumu loterijas laimests nevar būt enerģijas dzērieni, ņemot vērā  enerģijas dzērienu pārmērīgas lietošanas negatīvo ietekmi.

Likumprojekts paredz, ka grozījumi stāsies spēkā vienlaikus ar Administratīvo pārkāpumu procesa likumu. 

Saistītie raksti

Reklāma