100 meitenes visā Latvijā jaunajā mācību gadā uzsāks bezmaksas programmēšanas nodarbības 

Noslēgusies pieteikšanās Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) stipendijām 3. – 4. klašu meitenēm programmēšanas pamatu apguvei. Jaunajā mācību gadā kopumā 100 meitenes bez maksas apmeklēs Learn IT programmēšanas nodarbības, kas tiks rīkotas pilsētās, kurās bija vislielākais interesentu skaits – Rīgā, Kuldīgā, Preiļos, Ogrē un Jelgavā.

Lelde Petrāne, 05.7.2016

«Sabiedrībā pastāv uzskats, ka programmēšana ir vairāk piemērota puišiem, bet, organizējot Learn IT nodarbības, esam novērojuši, ka meitenēm ir tikpat liela interese un aizrautība par tehnoloģijām kā puišiem, ir tikai nepieciešams viņas vairāk iedrošināt un parādīt, ka tas nav nemaz tik sarežģīti,» stāsta izglītības iniciatīvas Learn IT līdzdibinātāja Linda Sinka.

Programmēšanas nodarbībām tiks noformētas trīs grupas Rīgā un pa vienai grupai Kuldīgā, Preiļos, Ogrē un Jelgavā – pilsētās, kurās bijusi izteikti liela meiteņu interese par šiem kursiem. Katrā pilsētā kopumā norisināsies 8 nodarbības 2 mēnešu garumā. Šajā laikā meitenes iepazīsies ar modernām vizuālās programmēšas platformām, rakstīs savas pirmās programmas un mācīsies kontrolēt robotus. Apmācībām noslēdzoties, meitenes būs apguvušas programmēšanas pamatprincipus kā secība, cikli un funkcijas. Šo nodarbību mērķis galvenokārt ir sniegt ieskatu par programmēšanas radošo pusi un radīt izpratni par šīs zinātnes principiem mūsu ikdienas darbībās.

«Ekonomikas ministrijas darba tirgus prognozes liecina, ka līdz 2020. gadam darba tirgū Latvijā trūks vairāk nekā 4200 IKT jomas darbinieku. Tādēļ ir būtiski gan zēnus, gan meitenes ieinteresēt šajā nozarē jau skolas vecumā, ko darām, sadarbojoties ar Learn IT -  esam uzsākuši programmēšanas nodarbību pasniegšanu mūsu darbinieku bērniem, kā arī nodrošinājuši 100 stipendijas meitenēm, kurām ir interese pievienoties IT pasaulei,» stāsta Kims Leandersons, Tele2 SSC vadītājs.

 

 

Tevi varētu interesēt

28. aprīlis daudzviet pasaulē zināma kā «Meitenes IKT nozarē» diena, tāpēc db.lv...

Šodien paziņoti deviņi Rīgas domes un Swedbank kopīgi rīkotās grantu programmas Atspēriens...

Programmēšanas pulciņš bērniem Learn IT darbojas kopš pagājušā mācību...

Baltijas līmenī servisa centru jomā Latvija vairāk konkurē ar Lietuvu; Tele2 Shared...

IT&T un finanšu ārpakalpojumu jomā strādājošais uzņēmums Tele2 Shared Service...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...