1000 Baltijas uzņēmumiem iespēja īstenot savus ilgtspējīgo investīciju plānus

Autors: Rūta Lapiņa
2017. gada 26. oktobris plkst. 13:51

Saskaņā ar Eiropas Stratēģisko investīciju fonda (EFSI) COSME garantiju līgumu Eiropas Investīciju fonds (EIF) un «Swedbank» ir par 160 miljoniem eiro palielinājuši Baltijas uzņēmumiem izsniedzamo finansējumu, kas tagad ir sasniedzis 325 miljonus eiro, informē «Swedbank» mediju attiecību vadītāja Kristīne Jakubovska.

160 miljonu eiro papildu limits ļaus aptuveni 1000 Baltijas uzņēmumiem īstenot savus ilgtspējīgo investīciju plānus.

«Mazie un vidējie uzņēmumi ir ekonomikas balsts, tāpēc ir ļoti svarīgi radīt apstākļus, lai šie uzņēmumi varētu augt un attīstīties. Šāda garantijas programma ļauj uzņēmējiem dažādās jomās saņemt nepieciešamo finansējumu to konkurētspējas palielināšanai,» pauž «Swedbank» Latvijā vadītājs Reinis Rubenis.

Kopš programmas uzsākšanas pagājušajā gadā Latvijā Swedbank ir noslēgusi 342 līgumus par kopējo summu 31,5 miljoni eiro. Ar programmā pieejamā finansējuma paplašināšanu banka cer uz vēl lielāku tās īstenošanas dinamiku.

2016. gada jūnijā Eiropas Investīciju fonds (EIF) un «Swedbank» noslēdza pirmos COSME daudzvalstu līgumus kopsummā par 165 miljoniem eiro, kas paredz atbalsta saņemšanu no ESIF, kas ir Investīciju plāna Eiropai pamata instruments un kura mērķis ir veicināt investīcijas stratēģiskos projektos visā Eiropā.

COSME programmā EIF sniedz «Swedbank» grupai Eiropas Komisijas nodrošinātas garantijas, kas bankai savukārt ļauj piešķirt finansējumu gadījumos, kad šādas garantijas ir noderīgas. MVU tas nozīmē labvēlīgākus finansēšanas nosacījumus un lielāku kapitāla pieejamību.