11 Latvijā prezentētas tehnoloģijas tiks iedzīvinātas biznesa projektos

2013. gada 14. marts plkst. 16:52
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Vienpadsmit jaunas tehnoloģijas, tostarp risinājumi medicīnas nozarē un inovācijas mašīnbūves un metālapstrādes jomā, pārtaps biznesa projektos. Latvijas, Krievijas, Armēnijas un Kazahstānas tehnoloģijas tika prezentētas Rīgā notiekošajā starptautiskā tehnoloģiju attīstības un komercializācijas pasākumā Commercialization Reactor.

Pasākuma ietvaros Latvijas uzņēmēji, biznesa konsultanti, kā arī cilvēki, kas vēlas kļūt par uzņēmējiem augsto tehnoloģiju nozarēs, varēja tikties ar dažādu tehnoloģiju izstrādātājiem no Latvijas un NVS valstīm un  apspriest iespējamo biznesa projektu izveidi šo tehnoloģiju ieviešanai praksē.

Šajā pasākumā zinātnieki prezentēja:
• preparātu ātrākai apdegumu dziedēšanai,
• jauna tipa fosfora materiālu LED gaismas sistēmām,
• inovatīvu ierīci zobu sakodiena korekcijai,
• risinājumu OLED displeju ražošanā,
• mobilo neitronu terapiju smadzeņu audzēju ārstēšanā,
• augstas precizitātes diagnostikas un ārstēšanas aparātu,
• ūdens piesārņojuma mērierīci,
• attālināta augstas jūtības cilvēka elpošanas monitoringa ierīci, ko iespējams izmantot, piemēram, katastrofās cietušo cilvēku meklēšanā,
• ierīci, kas ļauj novērtēt potenciālo darbinieku zināšanas un kompetences, izvērtējot viņu acu kustības,
• tehnoloģija urbju un citu rotējošo griezējinstrumentu izturības palielināšanai,
• ierīce skoliozes ārstēšanai.

Commercialization Reactor norisinājās trīs dienas un tajā izveidotās biznesa projektu komandas uzsāks sešu līdz 12 mēnešu ilgu prototipu izstrādes un uzņēmuma veidošanas procesu.

Šajā laikā topošie uzņēmumi varēs saņemt bezmaksas palīdzību un konsultācijas no tehnoloģiju, pārdošanas un mārketinga ekspertiem, kā arī apmācības komandas veidošanā.

Commercialization Reactor norisinājās sesto reizi, un to organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un uzņēmums Virtual CEO. Piecu gadu laikā, kopš norisinās Commercialization Reactor, izveidoti teju 20 tehnoloģiju uzņēmumi, kuru piesaistītais investīciju apjoms  pārsniedz divus miljonus eiro.

Kā veiksmīgākos Commercialization Reactor ietvaros radušos uzņēmumus LIAA min Nano Technologies, ar kura izstrādātās tehnoloģijas palīdzību iespējams palielināt dažādu detaļu un instrumentu virsmu izturību pret nolietojumu. Uzņēmums patlaban sadarbojas ar vairākiem pasaules lielākajiem uzņēmumiem mašīnbūves nozarē. Tāpat veiksmīgs ir projekts Pogritech, kas šogad Latvijā plāno atklāt jaunās paaudzes keramisko un metālkeramisko pulveru ražošanas rūpnīcu. Šādi pulveri plaši tiek izmantoti mašīnbūvē dažādu sarežģītas formas detaļu izgatavošanai.

Dalies ar šo rakstu