15 akcijas ar dividenžu ienesīgumu virs 10%

2017. gada 25. septembris plkst. 10:42
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Nav noslēpums, ka investoriem patīk uzņēmumi, kuri maksā dividendes.

Kā liecina statistika, gandrīz puse no kopējās atdeves akciju tirgū veido tieši dividendes, raksta portāls 24/7 Wall St. Daudzi ieguldītāji paļaujas uz dividendēm, lai papildinātu savus ienākumus, aizejot pensijā vai virzoties uz pensijas gadiem. Tāpat dividendes ir lielisks kapitāla avots, ko var ieguldīt tālāk.

Ja investoriem ļoti patīk dividendes, vai tas nozīmē, ka augstāks dividendes ienesīgums ir labāks? Šis jautājums ir sarežģīts, īpaši, ja dividendes ienesīgums ir pārāk augsts, jo dividendes, kuru ienesīgums ir virs 10% var kļūt pārāk riskantas, un šo risku investori ne vienmēr var uzņemties. Jāatgādina, ka 10 gadu ASV valsts obligāciju ienesīgums ir tikai 2,25%, bet vidējais Dow Jones Industrial Average akciju dividenžu ienesīgums bija aptuveni 2,5%.

24/7 Wall St. apkopojis informāciju par dividendēm, kuru ienesīgums pārsniedz 10% un priekšroka dota tām kompānijām, kuru tirgus kapitalizācija ir vismaz 1 miljards dolāru. Šīs akcijas izvēlētas, lai izvairītos no mazām un riskantām kompānijām, kas nav zināmas lielākajai daļai investoru.

Galerijā augstāk iespējams uzzināt, kuras ir šīs kompānijas!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām