170 bedrēs iebraukušie jau saņēmuši atlīdzību

2007. gada 19. marts plkst. 13:27
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Gada laikā, kopš apdrošināšanas sabiedrība BTA realizē speciālo projektu satiksmes drošības uzlabošanai un piedāvā apdrošināšanu KASKO bedres, jau ir saņemti 212 pieteikumi par atlīdzību izmaksu, Db.lv informēja BTA preses sekretārs Valdis Freidenfelds.

170 automašīnu īpašnieki jau ir saņēmuši atlīdzību par zaudējumiem, kas radušies avārijas rezultātā, iebraucot bedrē vai vaļējā komunikāciju lūkā.

Gada laikā automašīnu īpašnieki ir iegādājušies vairāk nekā 18 300 apdrošināšanas polišu. Savukārt nelaimē nokļuvušajiem autovadītājiem – KASKO bedres apdrošināšanas polises īpašniekiem - BTA izmaksājusi atlīdzības vairāk nekā 16 000 latu apmērā. Lielākā izmaksātā atlīdzība bija 1000 lati. Turklāt lielākā daļa izmaksāto atlīdzību pārsniedza 100 latus.

BTA, izstrādājot un ieviešot projektu, vēlējās nošaut divus zaķus. Pirmkārt, sekmēt ceļu stāvokļa uzlabošanu. Otrkārt, finansiāli palīdzēt nelaimē nokļuvušajiem autoīpašniekiem, ieviešot speciālu apdrošināšanas veidu KASKO Bedres. Projektam ir arī trešais pluss - tas palīdz iegūt pilnīgāku statistiku par avāriju skaitu, kas radušās bedru dēļ. 2004.gadā bojāta ceļu seguma dēļ Latvijā notika 69 ceļu satiksmes negadījumi (saskaņā ar oficiāli pieejamiem datiem). Tagad BTA projekta KASKO Bedres statistika rāda, ka 2006.gadā no 16.marta līdz decembra beigām šdu gadījumu bija ne mazāk kā 148. Līdz ar to BTA prognozētais ir apstiprinājies – lielākā daļa autovadītāju neziņo par avāriju.

"Uzskatu, ka divus no izvirzītajiem mērķiem esam sasnieguši. Pirmkārt, BTA apdrošinātie automašīnu īpašnieki jau saņem reālu finansiālu palīdzību, ja avārijā ir bojāts spēkrats. Otrkārt, esam panākuši, ka cilvēki sāk apzināties, ka tomēr var pieprasīt atbildību par bedrēm un vaļējām komunikāciju lūkām. Ne tik ātri ir panākams, ka uz ceļiem nav bedres, jo tas, protams, saistīts ar ceļu remontiem piešķirtajiem līdzekļiem," saka BTA viceprezidente Jeļena Alfejeva.

BTA interešu aizstāvis – Aivara Borovkova juridiskais birojs AB grupa – jau ir vērsies pie ceļu uzturētājiem ar prasību segt satiksmes negadījumos radītos zaudējumus. Ceļu uzturētājs SIA Valmieras komunālā saimniecība ir pirmais, kas pēc saņemtās pretenzijas vēstules saņemšanas (negaidot tiesas procesu) sedza zaudējumus par bedres dēļ notikušo satiksmes negadījumu.

Juridiskais birojs AB grupa iesniedzis arī divas prasības Rīgas Centra rajona tiesā pret ceļu uzturētāju Rīgas domi. Vienu BTA prasību tiesa apmierināja, otru noraidīja (šo spriedumu AB grupa jau ir pārsūdzējusi).

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām