25 gadi biznesā: Gatavojas atklāt 2,3 miljonus eiro vērtu rūpnīcu

2017. gada 21. marts plkst. 6:45
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Z/s Kotiņi Šķilbēnos jūnijā gatavojas atklāt 2,3 miljonus eiro vērtu jaunu sēklu rūpnīcu, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Viena no Latvijā lielākajiem sēklkopības saimniecībām investē jaunos augkopības produktu bunkuros un iekārtās, kas saimniecībai ļaus kļūt konkurētspējīgākai. Pavisam saimniecībā jau uzstādīti 30 jauni Kanādā ražoti bunkuri, kas ļauj katru šķirni uzglabāt atsevišķi. Katra bunkura ietilpība ir 220 – 250 t un vienlaikus tajos var uzglabāt 7300 t sēklu. Savukārt rūpnīcā paredzēts ražot grūbas, pupu miltus, putraimus un citus produktus. Viena no jaunajām iekārtām sēklu attīrīšanai jau darbojas. Japānā ražotā Satake iekārta Evolution attīra pupas, sašķirojot tās pēc kvalitātes un attīrot nekvalitatīvo preci. Drīzumā tiks piegādāta arī grūbu ražošanas iekārta. 

Galvenais ieguvums – samazināt izdevumus un maksimāli strādāt, lai nevajadzētu tik daudz maksāt par elektroenerģiju. Jaunā sistēma arī ļaus uzlabot produkcijas kvalitāti, nodrošinot tās nepārtrauktību. Jāpiebilst, ka saimnieks jau vienojies ar LLU Pārtikas tehnoloģiju fakultāti par inovatīvu produktu izstrādi.

Kotiņu saimnieks Aldis Ločmelis atklāj, ka pagājušajā gadā saimniecībā saražotas 4200 t sertificētas sēklas, kas galvenokārt realizētas uzņēmumiem Baltic Agro un Scand Agra, kā arī zemniekiem. Ap 40% sēklas aizņem ziemas kvieši, pārējais ir mieži, pupas, zirņi un citas kultūras. Pagājušais gan bijis smags gads – saimnieks atzīst, ka «tādu lietu sen nebiju redzējis».

Visu rakstu Miljoni grūbās, miltos un putraimos lasiet otrdienas, 21.marta laikrakstā Dienas Bizness!
 

Dalies ar šo rakstu