Finanses

26% veic uzkrājumus, nesaskaņojot ar ģimenes locekļiem

Žanete Hāka, 18.10.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielākā daļa jeb 78% no Latvijas iedzīvotājiem, kuri veic uzkrājumus, ir savs individuālais uzkrājums, savukārt 26% uzkrājumus veic, nesaskaņojot ar ģimenes locekļiem, liecina bankas Citadele veiktais pētījums.

22% aptaujāto uzkrājumu veidotāju izvēlas kopīgu ģimenes uzkrājumu. Savukārt 18% respondentu uzkrājumus veido gan kopīgi ar ģimeni, gan katrs pats individuāli.

«Lai arī pētījuma rezultāti rāda, ka Latvijas iedzīvotāji lielākoties veic individuālus uzkrājumus un bieži vien nesaskaņojot ar ģimenes locekļiem, tomēr uzkrājumu mērķis ir celt kopējo ģimenes labklājības līmeni, piemēram, iegādājoties māju, dzīvokli vai automašīnu,» skaidro bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile.

Visbiežāk aptaujas dalībnieki vēlētos sakrāt naudu mājai vai dzīvoklim, to norādīja 35% iedzīvotāju. Otra populārākā atbilde, kam iedzīvotāji vēlētos sakrāt, ir parādu nomaksai - to norādīja katrs piektais aptaujas dalībnieks jeb 21%. Savukārt 17% respondentu par sakrāto naudu vēlētos doties ceļojumā. Tāpat pieminēti arī cita veida uzkrāšanas mērķi, kā piemēram, automašīnai, sagādāt pārsteigumu mīļotajam cilvēkam un citi. Šāda tendence saglabājas teju visās vecuma grupās, vienīgi iedzīvotāji, kuri vecāki par 50 gadiem, visvairāk uzkrāt vēlētos ceļojumam.

Komentāri

Pievienot komentāru