30% banku darbinieku tuvāko gadu laikā varētu aizstāt tehnoloģijas

2017. gada 13. septembris plkst. 9:47
Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju attīstība tuvāko piecu gadu laikā var likt izzust 30% ar bankām saistīto profesiju, uzskata bijušais Citigroup Inc vadītājs Vikrams Pandits.

Kā raksta Bloomberg, eksperts uzskata, ka mākslīgā inteliģence un automatizācija samazinās nepieciešamību pēc jauniem darbiniekiem tādās jomās, kā, piemēram, biroja darbiniekus. «Viss, kas notiek saistībā ar mākslīgo intelektu, automatizāciju un pārējām tehnoloģijām, padarīs procesus vienkāršākus,» viņš uzskata, piebilstot, ka tas mainīs banku biroja darbu. Patlaban jau Volstrītas lielākās kompānijas izmanto tehnoloģijas, tostarp, automātisko apmācību un mākoņrisinājumus, lai automatizētu savas operācijas, tādējādi liekot darbiniekiem mainīties.

Tā, piemēram, jūnijā, Bank of America vadītājs Toms Montāgs paziņoja, ka samazinās izmaksas, meklējot vairāk veidu, kā tehnoloģijas var aizstāt cilvēkus.

Pandita prognozes ir līdzīgas, taču radikālākas nekā Citigroup, kas paredz, ka laika posmā starp 2015. un 2025.gadu bankas samazinās darbinieku skaitu par 30%. Tādējādi ASV pilna laika darbu skaits saruks par 770 tūkstošiem, bet Eiropā – par aptuveni miljonu.

JPMorgan&Chase Co vadītājs Džeimijs Daimons jūnijā uzsvēra, ka tehnoloģiju ietekme uz profesijām ir pārspīlēta, un, kaut arī banka izmanto tehnoloģijas, lai mazinātu izmaksas, tas palīdz radīt jaunas iespējas. Viņš paredz, ka darbinieku skaits viņa kompānijā turpinās augt, jo viņš nolīgs vairāk darbiniekus, kas pārzina tehnoloģijas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām