316 tūkstošus Ls tērēs salmonelozes apkarošanai vistām

2011. gada 11. maijs plkst. 17:18
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Šogad salmonelozes apkarošanas pasākumu ietvaros plānots vakcinēt 1,464 miljonus putnus un vakcīnu iegādei no valsts budžeta nepieciešami 316 tūkstoši latu.

Par to liecina  Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātais informatīvais ziņojums «Par nepieciešamo valsts finansiālo atbalstu, lai veiktu salmonelozes apkarošanas pasākumus atsevišķos dējējvistu ganāmpulkos», kas apstiprināts valdībā. Ņemot vērā četru uzņēmumu, kas nodarbojas ar olu un to produktu ražošanu, iesniegtos datus, saskaņā ar vakcinācijas shēmu salmonelozes vakcinācijai šogad būs nepieciešamas 4 392 720 vakcīnas devas.

Plānots, ka vakcinācijas kampaņā pret salmonelozi piedalīsies četri komersanti a/s Balticovo plānots vakcinēt 1 374 240 putnus, z/s Rasas – 14 000 putnus, SIA Vistako – 24 000 putnus un a/s Madona – 52 000 putnus. Vakcinācijas kampaņu pret salmonelozi plānots veikt no 2011. gada septembra līdz decembrim.

Vakcinācija pret salmonelozi jāveic trīs reizes – pirmo reizi vakcināciju veic cāļiem vienas dienas vecumā ar revakcināciju 49 dienu vecumā un 15 nedēļu vecumā. Vakcinācija pret salmonelozi ir vienreizējs ieguldījums dējējvistu dzīves laikā, kas neprasa atkārtotu vakcināciju katru gadu. Tāpat vakcinācija jāveic jaunām dējējvistām, kas tiek pievienotas ganāmpulkam.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām