3D printēšanas jomā tendences mainās

2017. gada 25. augusts plkst. 15:32
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Start-up
Dalies ar šo rakstu

Tuvākajā nākotnē 3D printēšanas tehnoloģija vairāk tiek saistīta ar individuālāku lietu ražošanu rūpnīcā; tehnoloģija arvien attīstās un liels fokuss ir uz tās izmantošanu medicīnā

«Ja pirms gada diviem visi runāja ka katram mājās būs 3D printeris, tad tendences ir mainījušās. Šī tehnoloģija tuvākajā laikā vēl tiek saistīta ar individuālāku lietu ražošanu rūpnīcā. Drukāt var gan mājas, gan lidmašīnu un automašīnu detaļas, ir ļoti attīstījušies gan materiāli, gan pati tehnoloģija. Šobrīd lielākā uzmanība tiek pievērsta medicīnas jomai un šūnu drukāšanai,» stāsta Kristers Moisejs, 3D printeru ražotāja SIA Mass Portal līdzīpašnieks.

Latvijā šī nozare strauji attīstās, bet citu attīstītu tehnoloģiju lielražošana bremzējot klientu piesaisti Latvijas tirgū. Arī Mass Portal ir mainījis fokusu un koncentrējas uz lielākām automātiskām 3D ražošanas iekārtām. Arī skolu sistēma Latvijā esot aktivizējusies un atpazīst šo tehnoloģiju kā nepieciešamību bērnu apmācībā. «Runājot par izaicinājumiem, jāsaka, ka no Mass Portal kā ražotāja puses ir grūtāk, jo nav noteikti standarti. 3D printeru tirgus ir vēl jauns, nesakārtots un piesātināts, dažkārt arī tas bremzē izaugsmi, jo jācīnās ar kārtējo «labāko un lētāko» produktu, kas nebūt tāds nav,» viņš saka.

Vaicāts par nākotnes iespējām, K. Moisejs pieļauj, ka nākotnē būs grūti iedomāties, ka telefonus montēja rūpnīcā Ķīnā, nevis drukāja ar 3D printeriem.

Dalies ar šo rakstu