46% AS Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca akciju iegādājies Krievijas uzņēmums

2015. gada 09. jūlijs plkst. 12:54
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Krievijas uzņēmums SAS Krona Grup iegādājies 46% AS Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca akciju, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

AS Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca 1.jūlijā saņēmusi Lacrier select inc. un Padmore systems Corp paziņojumu par tiešas nozīmīgas līdzdalības zaudēšanu.

Atbilstoši šiem paziņojumiem Lacrier select Inc tiešā veidā ir zaudējis balsstiesības, kas izriet no 1,333 miljoniem akciju, ka veido 23% no AS Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca’ balsstiesīgā kapitāla.

Padmore systems corp. tiešā veidā ir zaudējis balsstiesības, kas izriet no 1,333 miljoniem akciju, kas veido 23% no AS Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca balsstiesīgā kapitāla.

Tāpat AS Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca 6.jūlijā ir saņēmusi SIA Mirtek paziņojumu par tiešas nozīmīgas līdzdalības zaudēšanu.

Atbilstoši paziņojumam SIA Mirtek tiešā veidā ir zaudējis balsstiesības, kas izriet no 2,058 miljoniem akciju, ka veido 35,5% no AS Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca balsstiesīgā kapitāla.

Savukārt 8.jūlijā kompānija ir saņēmusi paziņojumu no SAS Krona Grup par tiešas nozīmīgas līdzdalības iegūšanu. Atbilstoši paziņojumam pēc noslēgtajiem darījumiem SAS Krona Grup pieder 2,667 miljoni akciju, ka veido 46% no AS Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca balsstiesīgā kapitāla.

Kā liecina kompānijas pirmā ceturkšņa rezultāti, ņemot vērā negatīvo Krievijas rubļa kursa ietekmi uz koncerna darbības rezultātiem 2014.gadā, visa šā gada pirmā ceturkšņa laikā koncerna vadība nodrošināja realizācijas līgumu pārslēgšanu ar Krievijas tirgus pircējiem uz līguma valūtu – eiro.

Līdz ar to, sākot ar 2015.gadu koncernā vairs nav RUB/EUR valūtu kursa riska, kas iepriekš bija visnozīmīgākais finanšu risks. Līgumu pārslēgšanas laikā piegāde Krievijas tirgū tika apstadināta un atjaunojās tikai ceturkšņa beigās, kā rezultātā pirmā ceturkšņa neto apgrozījums veidoja tikai 2,4 miljonus. Turpmāk apgrozījums pieaugs, un visa 2015.gadā tiek plānots sasniegt ap 20 miljonu eiro neto apgrozījumu.

Pirmo ceturksni koncerns beidza ar peļņu pēc nodokļu nomaksas 1622 eiro.
 

Dalies ar šo rakstu