4finance uz nenoteiktu laiku aptur Kimbi.lv darbību 

Reaģējot uz pārmaiņām, kas ir skārušas patēriņa kreditēšanas nozari, uz nenoteiktu laiku ir apturēta zīmola «Kimbi.lv» darbība, informē AS «4finance».

Zane Atlāce - Bistere, 29.08.2019

AS «4finance» izpilddirektors Gvido Endlers.

Foto: no personīgā arhīva

«Kimbi.lv» ir AS «4finance» kredītlīnijas produkts, kurā kopš 2016. gada ir piešķirtas 7373 kredītlīnijas par kopējo summu 5,8 miljonu eiro apmērā.

«Šis ir plānots un izsvērts solis, ko esam veikuši, lai saglabātu AS «4finance» darbības efektivitāti. Izvērtējot jaunos apstākļus, kādos pēc 1. jūlija ir jāstrādā nebanku kredītdevējiem, mēs nonācām pie secinājuma, ka ir jāpārskata aktīvo zīmolu sastāvs un to rezultāti. Apzinoties citu kompānijas zīmolu atpazīstamību un popularitāti klientu vidū, bija skaidrs, ka mums ir iespēja optimizēt savu darbību tieši kredītlīnijas piedāvājumā. Kredītlīnijai kā finanšu produktam ir liels potenciāls, tomēr šobrīd patērētāju vidū pieprasījums pēc šādas koncepcijas aizdevumiem vēl ir samērā neliels,» komentē AS «4finance» izpilddirektors Gvido Endlers.

AS «4finance» patēriņa kreditēšanas pakalpojumus Latvijā turpinās sniegt ar pārējiem kompānijas zīmoliem.

«Jau iepriekš bija skaidrs, ka pie šā brīža regulējuma tirgus konsolidācija ir neizbēgama un izmaiņas skars daudzus nebanku kredītdevējus. Kopš gada sākuma jau ir identificēti vairāki gadījumi, kuros uzņēmumi ir beiguši savu komercdarbību vai ir izvēlējušies apturēt kādu no saviem zīmoliem. Paredzams, ka līdz nākamā gada pavasarim, kad tiks izpildīti tie līgumi, kurus kredītdevēji bija noslēguši iepriekšējā regulējuma ietvaros, mēs pieredzēsim vēl vairāku uzņēmumu aiziešanu no Latvijas tirgus vai pilnīgu biznesa darbības pārtraukšanu,» par nebanku sektora virzību nākamā gada nogrieznī prognozē Endlers.

Vienlaikus Endlers uzsver, ka, ņemot vērā fundamentālās izmaiņas, kas ir stājušās spēkā līdz ar grozījumu pieņemšanu PTAL, šobrīd nebanku kreditēšanas tirgum ir jāļauj noregulēties un sasteigtus lēmumus vairs nedrīkst pieņemt.

«Nebanku kreditēšanā ir pienācis jau kārtējais pārmaiņu posms, kurā sektora dalībniekiem nākas pielāgoties pie jauniem apstākļiem. Norit intensīvs darbs, lai biznesu pielāgotu spēkā esošajām likuma normām. Ir ieguldītas ievērojamas investīcijas, lai pielāgotu un uzlabotu uzņēmumu iekšējās sistēmas, procedūras, efektivizētu dažādus ar kredītu izsniegšanu saistītus procesus. Tas ir milzīgs pārbaudījums ikvienam sektora uzņēmumam. Šobrīd svarīgi ir saprast kādā virzienā dodas tirgus, kāda ir pieņemto grozījumu ietekme un uzņēmumu spēja nodrošināt prasību izpildi. 1. jūlija ierobežojumi jau ir stājušies spēkā un ir nokavēta iespēja operatīvi labot pieļautās kļūdas. Šobrīd straujas normatīvā rāmja izmaiņas var nodarīt tikai vēl lielāku kaitējumu,» uzsver Endlers.

AS «4finance» turpina iepriekšējos gados iesākto attīstības stratēģiju, priekšplānā izvirzot kredītportfeļa kvalitātes paaugstināšanu un iekšējo procesu uzlabošanu. Zīmola apturēšana nav saistīta ar uzņēmuma finanšu rādītājiem un tā neatstās negatīvu ietekmi uz uzņēmuma darbību vai tā darbiniekiem.

Jaunākais izdevums