Bankas

70% Latvijas iedzīvotāju plāno iegādāties automašīnu

Lelde Petrāne, 04.10.2018

Foto: Ieva Lūka/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tuvākā gada laikā iegādāties automašīnu plāno 13% Latvijas iedzīvotāju. 26% iedzīvotāju ieplānojuši iegādāties spēkratu tuvāko divu gadu laikā, bet vēl 29% – trīs un vairāk gadu laikā. Savukārt trešdaļa iedzīvotāju tuvākajā laikā auto iegadāties neplāno, secināts SEB līzinga veiktajā aptaujā.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem 41% no tiem, kuri plāno auto iegādi, meklēs spēkratu, kurš ir vecāks par pieciem gadiem. Apmēram trešdaļa plāno pirkt 3 līdz 5 gadus vecu automašīnu, bet 15% – mazlietotu auto vecumā līdz 2 gadiem. Vien 11% aptaujāto plāno ņemt pilnīgi jaunu auto no salona.

«Neskatoties uz to, ka mēs novērojam augošu pieprasījumu pēc jauniem auto, Latvijā autoparka vidējais vecums joprojām ir viens no augstākajiem Eiropā. Pēc Auto asociācijas datiem, šā gada pirmajā pusē vidējais importēto auto vecums pieaudzis par 4 mēnešiem, jo 58% no ievestajiem spēkratiem bija vecāki par 10 gadiem. Arī analizējot iedzīvotāju plānus iegadāties auto, varam secināt, ka lielākā daļa meklēs sev spēkratu starp lietotiem auto, kuru cena nepārsniedz septiņus tūkstošus eiro,» komentē SEB līzinga vadītāja Jeļena Gavrilova.

Aptaujas rezultāti liecina, ka gandrīz puse no tiem, kuri plāno auto iegādi, ir gatavi novirzīt šim mērķim līdz 7000 eiro. Katrs ceturtais plāno tērēt auto iegādei no 7000 līdz 10 000 eiro, ap 14% -- summu no 10 000 līdz 20 000, bet summu virs 20 000 eiro auto iegādei ir gatavi novirzīt vien 5% aptaujāto. Apmēram 12% respondentu nevarēja atbildēt, cik dārgu auto viņi vēlētos iegādāties.

Domājot par auto iegādi, 42% aptaujāto sākumā izvēlētos konkrētu auto un tikai pēc tam meklētu finansēšanas iespējas, savukārt 38% rīkotos otrādi – sākumā saprastu finansēšanas iespējas un tad meklētu spēkratu. Turklāt 54% respondentu, iegādājoties auto, mēģinātu izmantot līzinga iespējas, izvērtējot tirgū piedāvātās procentu likmes, noformēšanas komisijas maksu, kā arī ikmēneša līzinga maksājumu apmēru.

Aptaujā, kuru 2018. gada vasarā pēc SEB līzinga pasūtījuma veica kompānija Norstat, piedalījās 1042 respondenti visā Latvijā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Komentāri

Pievienot komentāru