73% rīdzinieku nevēlas prāmji starp Bolderāju un Vecmīlgrāvi

2006. gada 19. decembris plkst. 13:45

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja atbalstīja Rīgas domes lēmuma projektu Par prāmju satiksmes pāri Daugavai starp Bolderāju un Vecmīlgrāvi, Rīgā būvniecības ieceres akceptēšanu, Db.lv informēja Rīgas dome.

Satiksmes departamenta virzītā būvniecības iecere izstrādāta sadarbībā ar Rīgas reģiona Attīstības aģentūru. Projektā paredzēts prāmju piestātnes izvietot Zilajā ielā Bolderājā, un Meldru ielā Vecmīlgrāvī, kā arī atjaunot ielas aptuveni 1,5 kilometru garumā.

Projekta ietvaros ir veiktas veikti pētījumi par izstrādāta transporta kustību, izstrādāta iespējamo ierobežojumu shēma, apzināti prāmji tirgū un izstrādāts biznesa plāns. Pētījumā konstatēts, ka prāmja izviešana būtu finansiāli un sociāli izdevīga un tas būtu rīdziniekiem draudzīgs projekts, kas ļautu samazināt transporta plūsmu pilsētas centrā. Satiksmi pār Daugavu varētu nodrošināt divi prāmji, kas stundā varētu pārvadāt 30-40 kravas automašīnas un pasažierus. Prāmis Daugavu varētu šķērsot 20 minūšu laikā Prāmju satiksmi starp Bolderāju un Vecmīlgrāvi varētu sākt divu gadu laikā pēc attiecīgā Rīgas domes lēmuma pieņemšanas.

Sabiedriskās apspriešanas gaitā autopārvadātāju asociācija Latvijas auto ir paudusi atbalstu prāmju satiksmei, turpretī 73% rīdzinieku, kas aptaujā iesnieguši savu viedokli – lielākoties tie ir apkārtējo namu iedzīvotāji – prāmju piestātņu būvi neatbalsta. Sabiedriskajā apspriešanā izteiktie viedokļi ir informatīvi.

Prāmju satiksmes ieceri ir atbalstījusi arī Pilsētas attīstības komiteja, bet galīgo lēmumu šajā jautājumā pieņems Rīgas dome.