84 tūkst.latu – tik pērn dienā izmaksāts satiksmes negadījumos cietušajiem

2008. gada 26. februāris plkst. 12:51
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) datiem pērn apdrošinātāju nopelnīto OCTA prēmiju summa sastādīja 36 miljonus latu, kas ir par 45% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem izmaksātas zaudējumu atlīdzības 31,7 milj.latu apmērā, kas ir par 48% vairāk, salīdzinot ar 2006.gadu.

Tas nozīmē, ka vidējā summa, par kādu pērn katru dienu apdrošinātāji pieņēmuši lēmumus izmaksai ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem, ir 84 tūkst.latu (2006.gadā šis skaitlis bija 53,2 tūkst.latu).

Tai pat laikā, pieaugot reģistrēto transportlīdzekļu skaitam, pieaug arī ceļu satiksmes negadījumu skaits, kā rezultātā pērn apdrošinātāji pieņēmuši 60,2 tūkst. zaudējumu pieteikumus, kas ir gandrīz par 10 tūkstošiem jeb 20% vairāk nekā 2006.gadā. 

Atlīdzību straujo pieaugumu, tāpat kā iepriekš, sekmējis izmaksu kāpums. No visām atlīdzībām apmēram 92% veido transportlīdzekļu bojājumi un bojāejas zaudējumu atlīdzināšana. Šo atlīdzību pieaugums pērn bija 64%, ko var izskaidrot ar vispārējo inflāciju valstī, jauno transportlīdzekļu īpatsvara pieaugumu ceļu satiksmē (līdz ar to dārgāki remonti), kā arī strauju transportlīdzekļu remontdarbu izmaksu sadārdzinājumu.

Tāpat medicīnas pakalpojumu izcenojumu kāpuma ietekmē pērn palielinājušās arī atlīdzības, kas sedz ārstēšanās izdevumus. 2007.gadā vislielākais pieaugums ir atlīdzībām par nemateriālajiem zaudējumiem sakarā ar cietušās personas fizisku traumu, kas pieauga gandrīz 9 reizes, savukārt par 85% palielinājās atlīdzību summas par cietušās personas ārstēšanu.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām