A/s Aldaris energoefektivitātes palielināšanā ieguldīs 550 tūkstošus

2011. gada 16. augusts plkst. 17:37
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

A/s Aldaris sadarbībā ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumentu (KPFI) ieguldīs gandrīz 550 tūkstošus latu energoefektivitātes palielināšanā, tostarp arī malšanas iecirkņa un vārītavas rekonstrukcijā, Db.lv stāstīja a/s Aldaris sabiedrisko attiecību speciālists Oskars Fīrmanis.

Projekta Energoefektivitātes pasākumi a/s Aldaris divas kārtas jau ir noslēgušās, un pēc aktīvākās alus sezonas noslēgšanās a/s Aldaris plāno realizēt alus darītavas energefektivitātes paaugstināšanas projekta trešo, vērienīgāko kārtu un rekonstruēt malšanas iecirkņus un vārītavu. Kopā trijās projekta daļās tiks ieguldīti gandrīz 550 tūkstoši latu. Projekta īstenošanas rezultātā samazināsies ražotnes oglekļa dioksīda izmešu skaits. Alus darītava plāno pabeigt rekonstrukciju līdz šī gada beigām vai nākamā gada sākumam, informēja a/s Aldaris pārstāvis.

«Šobrīd ir noslēgusies aktīvā alus darīšanas sezona, tāpēc vārītavas un malšanas iecirkņu rekonstrukciju plānojam veikt pēc iespējas ātrāk,» Db.lv stāstīja O. Fīrmanis.

Projekts tiks īstenots sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un SIA Vides investīcijas. 45% no ieguldītajiem līdzekļiem segs KPFI.

2009. gadā a/s Aldaris bija ceturtais lielākais pārtikas ražotājs un lielākais alus darītājs pēc neto apgrozījuma. 2009. gadā alus darītavas apgrozījums bija 27,31 miljons latu un peļņa 1,43 miljoni latu.

Jau vēstīts, ka šī gada pirmajā pusgadā a/s Aldaris pārdevis 30 miljonus litru alus, kas ir par 11,3 % vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā. Alus darītavai ir izdevies arī palielināt apgrozījumu par 16%, un pirmajā pusgadā tās ražoto dzērienu eksports pieaudzis par 52,7%.


 

Dalies ar šo rakstu