A/s Ceļu pārvalde akciju kontrolpakete pārdota par 6,2 miljoniem latu

2013. gada 25. aprīlis plkst. 10:35
Autors: Jānis Rancāns
Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas pašvaldība aizvadītajā nedēļā par 6,2 miljoniem latu uzņēmumam Rīgas Sanitārā transporta autobāze pārdevusi tai piederošo a/s Ceļu pārvalde kontrolpaketi – 88,73% akciju.

Zvērinātu advokātu birojs Magnusson, kas kopā ar korporatīvo finanšu konsultantiem SIA Behrens organizēja pādošanas procesu, norāda, ka, lai arī interesi par akciju iegādi izrādīja vairāki pretendenti no Latvijas un ārvalstīm, akciju sabiedrība Rīgas Sanitārā transporta autobāze kā vienīgais potenciālais pircējs izpildīja Rīgas pilsētas pašvaldības prasības līdz 2013.gada 25. februārim iesniegt piedāvājumu par apstiprināto pārdošanas cenu, kas reāli ir pirmskrīzes tirgus vērtējums.

Saskaņā ar pirkuma līguma noteikumiem 2013.gada 22.aprīlī visa pirkuma cena tika samaksāta. Tā par 94 tūkstošiem latu pārsniedza akciju vērtējumu. Rīgas pilsētas pašvaldība saņēma 6 206 400 latu.

Db.lv jau vēstīja, ka a/s Ceļu pārvalde 2012. gada neto zaudējumi būtiski samazinājušies – no 1,5 miljoniem latu 2011. gadā līdz nepilniem 200 tūkstošiem latu pērn, liecina kompānijas neauditētais finanšu pārskats.

Ceļu pārvalde ieņēmumi pērn sasniedza 25,6 miljonus latu, kas ir par 36% vairāk nekā tika plānots, norāda uzņēmums. Bruto peļņa palielinājusies no 0,7 miljoniem latu 2011.gadā līdz 1,5 miljoniem latu 2012. gadā.

Rīgas Sanitārā transporta autobāzes valdē darbojas Azerbaidžānas izcelsmes Adigiozals Mamedovs, Uldis Villers, Akpers Rzajevs un Orlando Rozens. Uzņēmums Veselības ministrijai sniedz transporta pakalpojumus. Iepriekš medijos izskanēja, ka VM no transporta pakalpojumus no Rīgas Sanitārā transporta autobāze kā arpakalpojumu turpmāk nepirks. Esošais līgums ar kompāniju Rīgas Sanitārā transporta autobāze par ātrās palīdzības mediķu nodrošināšanu ar automašīnām Rīgas reģionā bija noslēgts uz pieciem gadiem (līdz 2015.gada maijam).

Pērn Veselības ministrija rada iespēju piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu 13,6 miljonu latu apjomā, lai atjaunotu operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu parku. VM norāda, ka tas ļaus nodrošināt operatīvo operatīvo transportlīdzekļu pakalpojumu pēc līgumsaistību izbeigšanos ar ārpakalpojuma sniedzēju Rīgas reģionā.

Ministrijas un uzņēmuma sadarbība bijusi sarežģīta arī iepriekš; - 2010. gadā veselības ministra pienākumu izpildītāja Linda Mūrniece paziņoja, ka vērsīsies Ģenerālprokuratūrā, lūdzot izvērtēt iespējamo Rīgas sanitārās autobāzes vadītāja Adigjozala Mamedova šantāžu.

Aizvadītajā nedēļā Rīgas Sanitārā transporta autobāze SEB bankai devusi 4,3 miljonus latu lielu komercķīlu. 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām