AB Holdings plāno «halal» pelmeņu eksportu uz Kataru 

Koncerns AB Holding tuvākajos gados plāno produkcijas eksportu uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Kataras tirgum piedāvājot īpašus «halal» pelmeņus ar brieža gaļu, kūpinātas brieža un arī zirga gaļas desas, atzīst holdinga īpašnieks Bislans Abdulmuslimovs.

Nozare.lv, 26.3.2013

Viņš norādīja, ka minētā reģiona tirgus ir ļoti perspektīvs, tomēr jārēķinās ar garšas īpatnībām un ļoti augstām kvalitātes prasībām.

«Pagājušajā gadā premjera vadībā liela delegācija brauca uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Kataru un citām reģiona valstīm. Politiķi «atvēra durvis» uz šo tirgu, tālāk ir biznesa uzdevums - to apgūt. Reģionā darbojas kompānija Hassad food - tas ir valsts fonds ar septiņu miljardu gada apgrozījumu, kas nodarbojas ar pārtikas produktu iepirkumiem arābu tirgiem. Vienīgais, kas viņus ieinteresēja Latvijā, ir lauksaimniecības produkcija un «halal» gaļa, kas iegūta atbilstoši islāma reliģiskajām tradīcijām. Šajā reģionā ļoti iecienīta kūpināta desa, kur iespējami daudz piparu un sāls. Tāpat ļoti lielā cieņā brieža un zirga gaļa un tās izstrādājumi. Piemēram, mēs sākām pārrunas par iespējām piegādāt reģionam vītinātu «halal» briežu un arī zirga gaļas desu,» sacīja Abdulmuslimovs.

Tāpat viņš sacīja, ka uz Kataru nākotnē tiks eksportēti SIA Rēzeknes gaļas kombināts ražotie īpašie pelmeņi.

«Izdomājām, ka pelmeņu pusfabrikātu cehā Piņķos varam ražot «halal» pelmeņus. Ņemot vērā, ka Kataras princis ir aizrautīgs briežu audzētājs un novērtē brieža gaļas kvalitāti, ražosim pelmeņus ar brieža gaļu. Turklāt, ņemot vērā arābu garšas īpatnības, tiks izmantota nevis parastā kviešu mīkla, bet rīsu miltu mīkla. Tad pelmeņu mīkla padodas caurspīdīga un nav tik barojoša. Tā būs luksus prece, jo Katarā un Arābu emirātos ar lētu preci nedrīkst iet. Tur jānāk ar dārgu zirga un dārgu brieža gaļu,» sacīja uzņēmējs.

Viņš arī atzina, ka jau bijis ieplānots reģiona pārstāvju brauciens uz Latviju, lai klātienē apmeklētu briežu audzētavu un kautuvi, tomēr pagaidām ir problēma ar vīzām. Tas esot tuvākā laika jautājums, kas atkarīgs no politiķu lēmuma saistībā ar atļaujām iebraukt Latvijā, sacīja Abdulmuslimovs.

Savukārt jautāts, uz kuriem tirgiem kopumā AB holdings šogad un nākamajos gados liks akcentu, viņš atzina, ka ir piesardzīgs un visas «olas vienā grozā» neliktu.

«Krievija ir tuvāk teritoriāli un arī mentalitātes ziņā, tomēr maksātspējīgākā auditorija patlaban ir ķīnieši, musulmaņu valstis, Āzijas tirgi un ASV. Tās ir prognozējamas valstis ar milzīgu iedzīvotāju skaitu, kuri ir jāpabaro. Vienīgā problēma - apjomi un produkcijas piegāde galapunktā. Īstenībā varam eksportēt kaut vai visu holdinga uzņēmumos saražoto, jo pieprasījums nav ierobežots. Tomēr kā uzņēmējs esmu piesardzīgs un visas «olas vienā grozā» neliktu. Domāju, ka 10% produkcijas laidīsim Ķīnas tirgū, 10% - Krievijā, bet 50% paliks Baltijas tirgū, no kura nekādā ziņā neplānojam aiziet,» sacīja holdinga īpašnieks.

AB Holding ir Abdulmuslimovam 100% piederoša kompānija. Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja ir Roza Džamaldajeva, valdē Guntis Piterenoks un Andris Bite. AB Holding pārtikas ražošanas un pārstrādes uzņēmumi eksportē zivju un gaļas produkciju.

AB Holding ietilpst SIA Rēzeknes gaļas kombināts, AS Ventspils zivju konservu kombināts, SIA GoAdventure, SIA RGK Security, SIA A.R. BCC, SIA Baltic Metal Company, SIA Bars Security Inkasso, SIA Baltic Wood Company, SIA Daugavpils gaļas kombināts, SIA Karavela.

Tevi varētu interesēt

Uzņēmējs Bislans Abdulmuslimovs pēc koncerna AB holdings reorganizācijas un tā kapitāldaļu pārņemšanas...

Mainījies kapitāldaļu sadalījums uzņēmēja Bislana Abdulmuslimova vadītajā kompānijā AB Holding,...

Pārtikas, dzērienu un tabakas vairumtirgotājas SIA Baltijas marka valdi pametuši uzņēmēji...

Vairāku lielu pārtikas pārstrādes un citu nozaru uzņēmumus apvienojošā holdinga SIA AB...

Lai gan publiski apgalvots, ka par SIA Daudznozaru kompānija Daugava puses kapitāldaļu...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Biohumusa ražotnes izveidi Ikšķilē traucē īstenot birokrātiskas prasības...

A/s Liepājas metalurgs desmitos miljonu latu lēšamais glābšanas plāns pieļauj jaunas...

Laboratorijas mēbeļu un materiālu ražotājs SIA Labochema Latvija aizvadītajā gādā strādājis...

Vairākas fiziskas un juridiskas personas, tostarp  informācijas tehnoloģiju speciālists Ilmārs...

Opozīcijā esošā Saskaņas centra deputāts Andrejs Elksniņš jau sācis vākt parlamenta...

Nepieciešamības gadījumā, lai saņemtu valsts atbalstu metalurģijas uzņēmuma AS Liepājas...

2012. gadā zāļu lieltirgotavas realizējušas preces Latvijā un ārvalstīs par 424,52 milj....

Ieguldot vairāk nekā 10 tūkstošus latu, a/s Laima paplašinājusi produktu portfeli ar...

Vietējais ražotājs Lat Eko Food bioloģisko biezeņu bērniem Rūdolfs sortimentu šosezon līdzās...

Saldumu ražotājs SIA Staburadze ieviesusi jaunu šokolādes toršu ražošanas...