ABLV Bank likvidatori kopumā atguvuši 703,22 miljonus eiro 

Likvidējamās «ABLV Bank» likvidatori šogad oktobrī atguvuši aktīvus 17,458 miljonu eiro apmērā, kas ir par 3,4% mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis» publicētais pārskats.

LETA, 15.11.2019

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Tostarp no izsniegtajiem kredītiem atgūti 16,216 miljoni eiro, no atgūtajiem/pārdotajiem vērtspapīriem - 1,24 miljoni eiro, bet kustamās un citas mantas pārdošanas - divi tūkstoši eiro. Tādējādi kopš 2018.gada 13.jūnija, kad sākās bankas pašlikvidācijas process, «ABLV Bank» likvidatori atguvuši kopumā 703,22 miljonus eiro, tostarp 2019.gada desmit mēnešos - 347,727 miljonus eiro. Vienlaikus «ABLV Bank» likvidācijas izdevumi oktobrī bija 3,331 miljona eiro apmērā, tostarp darbiniekiem izmaksājamā darba samaksa un izmaksājamie atlaišanas pabalsti, iekļaujot nodokļus, bija 1,241 miljons eiro, naudas un finanšu instrumentu glabāšanas izdevumi - 678 tūkstoši eiro, nepieciešamie izdevumi bankas mantas uzturēšanai un nepieciešamo darba telpu uzturēšanai likvidācijas laikā - 419 tūkstoši eiro, likvidatoru atlīdzība, iekļaujot nodokļus, - 131 tūkstotis eiro, bet citi likvidācijas izdevumi bija 862 tūkstoši eiro.

Tādējādi kopš bankas pašlikvidācijas procesa sākuma «ABLV Bank» likvidācijas izdevumi veido kopumā 44,943 miljonus eiro, tostarp šogad desmit mēnešos - 28,897 miljonus eiro. Pārskats arī liecina, ka 2019.gada 31.oktobrī «ABLV Bank» pieteiktie kreditoru prasījumi bija 2,017 miljardu eiro apmērā.

«ABLV Bank» kasē un prasībās uz pieprasījumu pret centrālajam bankām oktobra beigās bija 1,023 miljardi eiro, bankas prasības pret kredītiestādēm bija 679,735 miljoni eiro, kredītos banka bija izsniegusi 437,844 miljonus eiro, ieguldījumi radniecīgo un asociēto uzņēmumu pamatkapitālā veidoja 143,683 miljonus eiro, bet ieguldījumi vērtspapīros bija 33,83 miljoni eiro. Kopumā «ABLV Bank» aktīvi 31.oktobrī bija 2,355 miljardu eiro apmērā. Savukārt bankas kapitāls un rezerves oktobra beigās bija 291,902 miljoni eiro, tostarp rezerves un iepriekšējo periodu nesadalītā peļņa bija 74,75 miljoni eiro, bet zaudējumi šogad desmit mēnešos bija 4,223 miljonu eiro apmērā.

«ABLV Bank» iespējamās saistības oktobra beigās bija 966 tūkstošu eiro apmērā. Publicētajā paziņojumā arī minēts, ka kreditoru prasījumu izmaksas tiek veiktas tikai tad, ja pēc pārbaudes netiek konstatēti normatīvos noteiktie šķēršļi šādu izmaksu veikšanai.

Pārbaudes saskaņā ar saskaņoto metodoloģiju veic bankas nolīgta «Ernst & Young» konsultantu komanda, kurā darbojas eksperti no piecām valstīm. 2019.gada oktobrī sāktas izmaksas Kredītiestāžu likumā noteiktai kreditoru otrajai kārtai, kurā šobrīd ir 865 kreditori ar kopējo atzīto prasījumu apmēru 347 miljoni eiro.

Kopš 2018.gada marta, kad tika sākta garantēto noguldījumu atlīdzību izmaksa bankas klientiem, to ir saņēmuši vairāk nekā 13 700 klientu. Kopumā izmaksāti 440 miljoni eiro jeb 91% no bankas pārskaitītās summas Noguldījumu garantiju fondā.

«Oktobrī turpinājās aktīvu atgūšana un to pircēju pārbaudes, kā arī sniegta informācija un atbildes uz pieprasījumiem no dažādām valsts institūcijām likumā noteiktajā kārtībā,» piebilsts paziņojumā.

Maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, «ABLV Bank» akcionāri ārkārtas sapulcē 2018.gada 26.februārī nolēma pašlikvidēties, savukārt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 2018.gada 12.jūnijā atļāva «ABLV Bank» sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu.

Tevi varētu interesēt

Likvidējamā «ABLV Bank» sākusi kreditoru prasījumu izmaksas, liecina tās sniegtā informācija....

«ABLV Bank» likvidācijas procesa ietvaros turpinās kreditoru pārbaudes un aktīva sadarbība ar...

2019. gada augustā likvidējamā ABLV Bank atguvusi 32,1 miljonu eiro, liecina bankas...

Likvidējamā «ABLV Bank» tiesas ceļā pieprasījusi Krievijas popzvaigznei Filipam Kirkorovam atdot...

2019. gada jūlijā likvidējamā ABLV Bank atguvusi 25,8 miljonus eiro, bet kopš...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Krievijas specdienesti izmantojuši «Swedbank», lai finansētu destabilizējošas operācijas vairākās...

Igaunijas banka Coop Pank paziņojusi akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) nosacījumus...

Maksātnespējīgās «PNB bankas» administrators Vigo Krastiņš plāno vērties Maksātnespējas...

2020. gada 3. janvārī stāsies spēkā vairākas izmaiņas AS SEB banka cenrādī,...

Luminor ieviesīs parāda vērtspapīru emisijas un tirdzniecības pakalpojumus lielajiem uzņēmumiem,...

Pēdējo gadu straujās pārmaiņas banku sektorā ir būtiski mainījušas ne tikai šo...

Plānots, ka no 2020. gada 1. marta par jauno bankas Citadele valdes...

Ir sajūta, ka pārmetumiem, ko starptautiskās organizācijas attiecina uz visu sistēmu, ir...

Ņemot vērā aizdomas par «Swedbank» saistību ar naudas atmazgāšanu, Igaunijas finanšu uzraudzības...

Maksātnespējīgā «PNB banka» nav pārsūdzējusi sev nelabvēlīgo Administratīvās apgabaltiesas...