ABLV Bank peļņa pagājušajā gadā bija 51,209 miljoni eiro

2018. gada 28. februāris plkst. 21:02
Autors: LETA
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

ABLV Bank, kuras akcionāri nolēmuši sākt bankas pašlikvidāciju, pagājušajā gadā strādājusi ar peļņu 51,209 miljonu eiro apmērā, kas ir par 35,4% mazāk nekā 2016.gadā, liecina bankas sniegtā informācija biržai Nasdaq Riga.

ABLV Bank aktīvi 2017.gada 31.decembrī bija 3,685 miljardu eiro apmērā, kas ir par 4,3% jeb 164,195 miljoniem eiro mazāk nekā 2016.gada beigās, kad bankas aktīvi bija 3,85 miljardu eiro apmērā.

Noguldījumos bankas pagājušā gada beigās bija piesaistījusi 2,68 miljardus eiro, kas ir par 7,6% mazāk nekā 2016.gada beigās, savukārt bankas kredītportfeļa apmērs bija 997,45 miljoni eiro, kas ir kritums par 0,4%.

ABLV Bank kapitāls un rezerves pagājušā gada beigās bija 356,98 miljonu eiro apmērā.

Jau vēstīts, ka, maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, ABLV Bank akcionāri ārkārtas sapulcē pirmdien, 26.februārī, nolēma sākt bankas pašlikvidāciju. ABLV Bank pauda uzskatu, ka šādā veidā vislabāk spēs nodrošināt bankas aktīvu aizsardzību, lai norēķinātos ar visiem klientiem.

Tāpat ziņots, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), izpildot ECB instrukciju, kopš 19.februāra uz laiku ir noteikusi ABLV Bank maksājumu ierobežojumus, liedzot veikt debeta operācijas klientu kontos jebkurā valūtā. Savukārt naktī uz 24.februāri FKTK nolēma, ka ABLV Bank ir iestājusies noguldījumu nepieejamība.

ABLV Bank problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija (FinCEN) februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas ABLV Bank par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. FinCEN publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka ABLV Bank vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

ASV finanšu ministra vietniece terorisma un finanšu izlūkošanas jautājumos Sigala Mandelkere iepriekš atzīmēja, ka ABLV Bank ir padarījusi naudas atmazgāšanu par bankas uzņēmējdarbības pamatu. Turklāt ABLV Bank ir veikusi pārskaitījumus korumpētām, politiski ietekmīgām personām un novirzījusi miljardiem dolāru publiskā korupcijā un aktīvu izvešanā ar fasādes kompānijas kontiem, viņa sacīja.

Pēc aktīvu apmēra ABLV Bank 2017.gada septembra beigās bija trešā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākajiem akcionāriem - Oļegam Fiļam, Ernestam Bernim un Nikai Bernei - uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 87,03% no bankas akciju.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi