Bankas

ABLV Bank valdi atstās atbilstības direktors Aleksandrs Pāže

Dienas Bizness, 22.02.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Vakar AS ABLV Bank valde saņēmusi iesniegumu no bankas valdes locekļa, atbilstības direktora Aleksandra Pāžes par amata atstāšanu, informē bankas valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis.

Paziņojumā biržai banka skaidro, ka savā iesniegumā par atkāpšanos no amata Aleksandrs Pāže norāda: «Mans lēmums ir balstīts uz ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas (FinCEN) 2018. gada 13. februāra paziņojumu attiecībā uz ABLV Bank, AS. Esmu pārliecināts, ka mana darbība noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma finansēšanas novēršanas un sankciju ievērošanas kontroles jomā ir bijusi atbilstoša likuma prasībām un labākajai starptautiskajai praksei. ABLV banka ir veikusi milzīgu darbu, lai ievērotu visas starptautiskās tiesību normas un prasības, kas attiecas uz šo jomu. Uzskatu, ka, ievērojot sarežģīto situāciju un nepieciešamību radīt maksimāli labvēlīgus apstākļus bankas darbības stabilizēšanai, no labas korporatīvās pārvaldības un morāles viedokļa šobrīd nevaru turpināt pildīt valdes locekļa amata pienākumus, tāpēc lūdzu pieņemt manu paziņojumu par valdes locekļa amata atstāšanu.»

Bankas valdē darbu turpina E. Bernis, valdes priekšsēdētāja vietnieks, izpilddirektora vietnieks Vadims Reinfelds, valdes loceklis, finanšu direktors Māris Kannenieks, valdes loceklis, risku direktors Edgars Pavlovičs, valdes loceklis, IT direktors Rolands Citajevs un valdes loceklis, operāciju direktors Romans Surnačovs.