Ādamsons uzraudzīs zemās grīdas tramvaja ieviešanu

2009. gada 24. jūlijs plkst. 10:12

Rīgas dome plāno izveidot Zemās grīdas tramvaja Rīgā ieviešanas projekta  vadības grupu, kas uzraudzīs projekta gaitu, par tās priekšsēdētāju iecels domes deputātu Jāni Ādamsonu (Saskaņas centrs).

Līdz šim par zemās grīdas tramvaja projektu pilnībā atbild RP SIA Rīgas satiksme, taču ir nolemts, ka lieliem projektiem ar domes prezidija lēmumu apstiprinās vadības grupu, iekļaujot tajā pārstāvjus no atbildīgās nozares komitejas, attiecīgās Rīgas pilsētas pašvaldības iestādes, kā arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta un Rīgas domes Finanšu departamenta. J.Ādamsona vietniece šajā grupā būs deputāte Irina Vinnika (LPP/LC), tajā darbosies arī divi opozīcijas deputāti Ēriks Škapars (JL) un Juris Viņķelis (PS). Nozares profesionāļus pārstāvēs SIA Rīgas satiksme valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens, Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora vietniece  satiksmes organizācijas un pasažieru pārvadājumu  jautājumos Rudīte Reveliņa, Rīgas domes Finanšu departamenta Direktora biroja vadītājs Andris Konošonoks un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Ekonomikas pārvaldes Infrastruktūras projektu   nodaļas vadītājs Normunds Strautmanis.

Līdzīgas vadības grupas izveidos arī diviem lielākajiem transporta infrastruktūras objektiem – Dienvidu tilta otrajai un trešajai kārtai, kuru būvniecību uzraudzīs domes satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāja Nikolaja Zaharova (SC) vadībā, bet Austrumu maģistrāles vadības grupas priekšgalā būs Maksims Tolstojs (SC).