Aeroflot peļņa pērn kritusies 8.5 reizes

2009. gada 08. jūlijs plkst. 17:41

Krievijas lielākās aviokompānijas Aeroflot tīrā peļņa 2008. gadā bijusi 8.5 reizes zemāka nekā 2007. gadā, atsaucoties uz Aeroflot paziņojumu vēsta RIA Novosti.

Pērn Aeroflot tīrā peļņa bijusi 37 milj. ASV dolāru, bet 2007. gadā – 312.4 milj. ASV dolāru.

Aviokompānijas ģenerāldirektora vietnieks finanšu jautājumos Mihails Polubojarinovs uzsver, ka peļņas kritums galvenokārt saistīts ar aviodegvielas cenu pieaugumu un zaudējumiem, ko nesusi Aeroflot meitas kompānija Aeroflot – Kargo. Šī gada jūnija beigās Aeroflot akcionāri pieņēmuši lēmumu par šīs meitas kompānijas bankrotu.

Lai samazinātu izdevumus, Aeroflot akcionāri nolēmuši divas reizes samazināt kompānijā strādājošo topmenedžeru skaitu un turpināt īstenot pretkrīzes programmu, kas jau ļāvusi samazināt šim gadam plānotos izdevumus par 160 milj. ASV dolāru.

Aeroflot finanšu rādītājus lielā mērā ietekmē arī ieņēmumi no maksājumiem, ko ārvalstu aviopārvadātāji maksā par lidojumiem virs Krievijas. Aeroflot ģenerāldirektors Vitālijs Saveļjevs skaidro, ka šie ieņēmumi sasniedz aptuveni 300 milj. ASV dolāru gadā, taču pusi no tiem Aeroflot pārskaita kompānijai Rosavionavigacija. Ja Aeroflot nesaņemtu maksājumus par ārvalstu aviopārvadātāju veiktajiem lidojumiem virs Krievijas teritorijas, kompānija jau sešus gadus strādātu ar zaudējumiem.

Aeroflot kontrolē aptuveni 45 % no Krievijas veikto starpvalstu aviopārvadājumu tirgus, kā arī 15.5 % no Krievijas iekšzemes lidojumu tirgus. Aeroflot akciju kontrolpakete pieder Krievijas valstij.