Afganistānas galvaspilsētas iedzīvotājus pārsteiguši limuzīni

2007. gada 27. jūnijs plkst. 13:19
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Afganistānas galvaspilsētā Kabulā pirms diviem gadiem tika atvērts pirmais un vienīgais limuzīnu pakalpojumu birojs, ziņo BBC. Vietējie iedzīvotāji par šādu automašīnu parādīšanos uz ielām esot ļoti pārsteigti - biznesmenim, kurš piedāvā šos pakalpojumus, nereti esot jāuzklausa replikas, ka limuzīni izskatoties pēc lidmašīnas bez spārniem, bet citi jautājot, kādēļ viņš nepārveido šo mašīnu par divām mašīnām.  

Kad baltie Lincoln limuzīni pārvietojoties pa Kabulas ielām, cilvēki uz tām noraugoties kā uz brīnumu.

"Daži saka, ka tas izskatās kā ola ar diviem dzeltenumiem. Citi saka, ka tas izskatās kā lidmašīna bez spārniem. Savukārt citi man jautā, kāpēc es nesadalu to divās mašīnās, lai nopelnītu vairāk naudas," stāsta vīrietis, kurš pirmais un vienīgais uzsācis limuzīnu biznesu Kabulā.

BBC norāda, ka limuzīnu biznesa uzsākšana Afganistānā ir uzskatāma par diezgan riskantu, ņemot vērā šajā valstī pastāvošo vardarbību, nabadzību un bezdarbu.

Taču jauno biznesmeni tas nebaidot - viņš nodibinājis kompāniju Shams Limousine, Losandželosā iegādājies trīs lietotus Lincoln limuzīnus un uz biznesa nākotni raugās pozitīvi.

Vietējie iedzīvotāji parasti īrējot luksus automašīnas kāzām vai biroju pasākumiem. Cena, kādu viņi ir gatavi maksāt, ir 140 ASV dolāri par 10 stundām. Tā esot zemkā cena par limuzīnu visā pasaulē. Lētākais limuzīns, kādu iespējams izīrēt ASV maksā 150 ASV dolārus stundā.

Limuzīnu biznesa īpašnieks norāda, ka afgāņiem patīk lielas kāzas - ģimenes parasti aizņemoties naudu, lai sarīkotu krietnas kāzas, bet pēc tam 10 gadus šo naudu atdod. Tādēļ limuzīnu pakalpojumu piedāvāšana šajā valstī esot loģiska. Viņš uzskata, ka, kamēr vien afgāņi precēsies, viņa bizness plauks.

Viņa kompānijas sauklis esot: "Ja tu vēlies neaizmirstamu kāzu pasākumu, tikai piezvani Shams Limousine." ("If you want to have a memorable wedding party, just call Shams Limousine.")

Limuzīnu bizness Kabulā tika uzsākts pirms diviem gadiem. Īpaši būtiski bijis to piemērot Afganistānai, ņemot vērā šīs valsts īpatnības. Piemēram, divi no nopirktajiem limuzīniem bijuši melni, tādēļ tos bijis jāpārkrāso baltā krāsā, jo lielākajai daļai afgāņu melna krāsa asociējas ar kaut ko sliktu. Limuzīnu bārā drīkstot atrasties tikai bezalkoholiski dzērieni. Lai gan limuzīnā paredzētas vietas astoņiem cilvēkiem, Kabulā esot pierasts, ka vienā limuzīnā saspiežas pat 14 cilvēki.

Drīzumā trim esošajiem limuzīniem esot plānots pievienot arī džipa limuzīnu.

"Cilvēki mīl manus lētos limuzīnus," ar prieku sacījis biznesmenis.

Vairāk lasiet šeit.


 

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām