Āfrika gaida investīcijas infrastruktūras attīstībā

2011. gada 23. maijs plkst. 8:33
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Vislielākās vajadzības Āfrikai ir infrastruktūras attīstībā – vai tie būtu ceļi vai telekomunikācijas. Te investīcijas ir īpaši gaidītas, intervijā Dienai norāda Āfrikas, Karību un Klusā okeāna valstu grupas sekretariāta ģenerālsekretārs Mohameds ibn Čambs.

Viņš arī uzsver, lai cik paradoksāli tas skanētu, viņaprāt, tieši tādas mazas valsts kā Latvija kompānijām ir labas izredzes, lai gan varētu šķist, ka Āfrikā vieglāk strādāt transnacionālajiem gigantiem. «Jūs varētu būt elastīgāki, jūsu kompānijām vieglāk būvēt savu biznesu, balstoties uz zināšanām, tehnoloģijām, būt nišas spēlētājiem,» skaidro M. ibn Čambs.

Proporcionāli tieši Āfrika, nevis Ķīna esot reģions, kurā strauji palielinās pirktspējīgs vidusslānis. Turklāt jau tuvāko desmitgažu laikā tieši Āfrika, nevis Ķīna būšot cilvēku resursiem bagātākais reģions ar lielu skaitu gados jaunu cilvēku.

M. ibn Čambs arī piebilst, ja Eiropa vēlas veicināt Āfrikas attīstību, tad dažādiem līgumiem, programmām jāveicina kontinenta reģiona ciešāka kooperēšanās, nevis attiecības ar katru valsti atsevišķi.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām