Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Piegādes platforma IziPizi Āgenskalna tirgū atver Latvijā pirmo pārtikas pakomātu, kas vienlaikus darbosies kā pašapkalpošanās zemnieku produktu veikals un būs nodrošināts ar ēdiena glabāšanai piemērotu termorežīmu.

Vienlaikus šis punkts ir arī IziPizi sūtījumu apmaiņas un glabāšanas vieta.

"Tagad no jebkuras Latvijas vietas zemniekiem būs iespēja nosūtīt pārtikas paciņu, un cilvēki to saņems piegādē ar kurjeru, vai pārtikas pakomātā. Tas ir nākamais solis pūļa piegādes platformas infrastruktūras attīstībā, kas jūtami uzlabos lauku labumu apriti un loģistiku starp Rīgu un reģioniem, palīdzot zemnieku un mājražotāju produktiem ērtāk un lētāk nonākt pie pircējiem,” norāda viens no IziPizi platformas līdzdibinātājiem Rolands Dzenis.

IziPizi punktu tīkls palīdzēs reģionu pārtikas ražotājiem, kam līdz šim ir bijis sarežģīti apmierināt augošo pieprasījumu un nodrošināt piegādi. Pārtikas pakomātā produktu uzglabāšana notiek +6 grādu režīmā, bet sūtījumu apmaiņas punktā sūtījumi glabājas +6 vai -18 grādu režīmos.

"Pārtikas pakomātu un sūtījumu apmaiņas punktu izveide palīdzēs zemniekiem Latvijas reģionos konkurēt ar "poļu kartupeli", nodrošinot lauku labumu ērtu nokļūšanu pie ēdājiem. Turklāt izmantojot IziPizi lietotnē esošo "sūtījumu biržu", piegādes veiks kurjers, kurš piedāvā piegādāt produkciju par viszemāko cenu. Tuvāko mēnešu nogrieznī plānojam šādus punktus izveidot arī citās Latvijas pilsētās," atklāj R. Dzenis.

Otrs projekta partneris ir mājražotāju pārstāvis – Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs “Novada Garša”. Centra e-tirgus projekta vadītāja Ilva Kavicka pauž, ka pārtikai piemērotu pakomātu tīkla veidošanu ir apsveicama, jo – arī pārtikai ir svarīgs elastīgums piegādēs. Ieviešot šādus pakomātus, kas aprīkoti ar temperatūras kontroles funkciju, pavērsies plašākas iespējas attālināti iegādāties arī svaigu gaļu/zivis un piena produktus. Tas ir svarīgi, domājot par pārtikas iegādes iespējām steidzīgiem un aizņemtiem cilvēkiem, kas tādējādi varēs vietējo produktu saņemt sev ērtā laikā un vietā.

Piegādes platforma IziPizi darbojas kopš 2019. gada. Šobrīd platformā reģistrējušies ap 70 klientu (sūtītāji) un ap 900 kurjeru.

Komentāri

Pievienot komentāru