Aicina izskatīt Jūrmalas iesniegtos grozījumus NĪN likumā

2011. gada 06. septembris plkst. 17:41
Autors: Jānis Rancāns
Dalies ar šo rakstu

Politiķiem, vēl pirms Saeimas ārkārtas vēlēšanām, jāizskata Jūrmalas iesniegtie grozījumi nekustamā īpašuma (NĪN) likumā, teikts Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka Māra Dzenīša izplatītajā atklātajā vēstulē.

Vēstulē atgādināts, ka darba grupā, kas izskatīja un sagatavoja priekšlikumus NĪN piemērošanai 2012. gadā, sākotnēji netika uzaicināti Jūrmalas pilsētas domes pārstāvji. Izplatītajā vēstulē pausts pieņēmums, ka tas noticis tāpēc, ka Jūrmalas pašvaldība līdz šim bijusi aktīvākā protestētāja par zemes kadastrālās vērtības noteikšanu, kas ir NĪN aprēķināšanas pamatā.

Taču pēc tam, kad Jūrmalas pārstāvji esot uzaicināti piedalīties darba grupā, to iebildumi un piedāvātie varianti nav tikuši ņemti vērā, lai arī ticis solīts, ka alternatīvie priekšlikumi tiks iesniegti politiķiem izvērtēšanai, lasāms izplatītajā vēstulē.

Vēstulē tiek uzsvērts, ka ar 2013.gada 1. janvāri fundamentāli jāmaina NĪN aprēķināšanas metodika, mazinot kadastrālās vērtības ietekmi uz NĪN.

Otrkārt, līdz minimumam jāsamazina ar NĪN neapliekamo objektu veidi. Ja kāds no šobrīd neapliekamajiem objektiem pēc konkrētas pašvaldības ieskata patiešām nebūtu apliekams ar NĪN, tiesības par to lemt vajadzētu piešķirt šai pašvaldībai.

Treškārt, Valsts zemes dienestam, nosakot kadastrālo vērtību, jābalstās uz vairāku datu analīzes pamata, šiem aprēķiniem jābūt pamatotiem, saprotamiem, apstrīdamiem un – galvenais – aktuāliem.

Ceturtkārt, NĪN ir jāizslēdz no Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda, lai šis, pēc būtības vietējās infrastruktūras nodoklis, nav jāatdod citiem pagastiem, kuriem nav intereses nedz šo nodokli iekasēt, nedz mainīt tā aprēķināšanas kārtību, teikts vēstulē.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām