Aicina noteikt vecuma ierobežojumu ierūgušu bērzu sulu lietošanai

2011. gada 01. aprīlis plkst. 13:27
Autors: Saulcerīte Mēness
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Pavasarīgais laiks atkal ir aktualizējis jautājumu par mājās gatavoto raudzēto dzērienu lietošanas vecuma ierobežojumu. Galvenokārt šī norma attiektos uz bērzu sulām, kas nostāvējušās ilgāk par trim dienām, bet varētu tikt attiecināta arī uz rūgušpienu.

Līdz šim bērzu sulas tika uzskatītas par veselību uzlabojošām, bet pārmērīga to lietošana uzturā var būt kaitīga bērnu veselībai, uzsver narkologs un Saeimas deputāts Jānis Strazdiņš. Līdzīga vēsture esot arī kokaīnam, ko izmantoja dzērienu pagatavošanā un uzskatīja par veselīgu līdz pat pagājuša gadsimta sākumam, līdz tika pierādīts, ka tas ir veselībai bīstams, runājot par jautājuma nopietnību piebilst narkologs. Vēl gan nav pierādīts, ka bērzu sulas izraisa atkarību, bet jau konstatēti vairāki gadījumi, kad cilvēki tās lieto ilgstoši un lielā daudzumā vairākas nedēļas, kas speciālistos viešot bažas.

Likumprojekts paredz, ka ierūgušas bērzu sulas lietot būs atļauts tikai no 16 gadu vecuma. Par šo jautājumu vēl jālemj atbildīgajā Saeimas komisijā.  

Dalies ar šo rakstu