Aicina pieteikties finansiālam atbalstam, lai uzlabotu energoefektivitāti

2012. gada 03. septembris plkst. 10:11
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lai uzlabotu ražošanas ēku energoefektivitāti un nodrošinātu pāreju no fosilā uz atjaunojamo energoresursu izmantošanas tehnoloģijām un tādējādi samazinātu oglekļa dioksīda emisijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina Latvijā reģistrētus komersantus pieteikties Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansiālam atbalstam.

Projekta iesniegumus ministrija aicina iesniegt KPFI finansēto projektu atklātā konkursā Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai līdz 2012.gada 1. oktobrim (ieskaitot).

VARAM skaidro, ka konkursa ietvaros paredzēts sniegt finansiālu atbalstu komersantiem, kuri iecerējuši veikt pāreju no fosilām energoresursu izmantojošām tehnoloģijām uz atjaunojamajiem energoresursiem, tai skaitā biomasu izmantojošajām katlu iekārtām un koģenerācijas stacijām, saules kolektoriem.

Tāpat plānots atbalstīt ēku energoefektivitāti paaugstinošus rekonstrukcijas vai vienkāršotās renovācijas darbus, iekārtu un sistēmu uzstādīšanu efektīvai siltuma primārai un otrreizējai izmantošanai, kā arī energoefektīva apgaismojuma un elektroapgādes vadības un kontroles sistēmu uzstādīšanu.

Šajā konkursā kopējais pieejamais KPFI finansējums ir 3,164 miljoni latu, kur viena projekta maksimālais finansējums ir 350 tūkstoši latu. Plānots, ka šāda veida KPFI finansiāls atbalsts būs pieejams vairākās kārtās.

Pretendentiem, lai saņemtu finansiālu atbalstu projektu īstenošanai, plānoto pasākumu izpildei būs jāiesniedz būvvaldē akceptēts tehniskais projekts un sagatavots energoaudita pārskats.

VARAM projektu iesniegumus aicina iesniegt personīgi darba dienās vai nosūtīt ierakstītā vēstulē pa pastu: VARAM, Peldu ielā 25, Rīgā, LV-1494, vai noformētu elektroniskā dokumenta veidā uz e-pastu: razosana_kpfi@varam.gov.lv.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām