Aicina uzņēmējus aktīvāk izmantot TAP un ATAP iespējas

2011. gada 31. janvāris plkst. 17:20
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi nepietiekami aktīvi izmantojot tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) un ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa (ATAP) iespējas, norāda Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas (LSMPAA) valdes priekšsēdētāja Agnese Kveska.

Viņa skaidro, ka TAP vai ATAP procesa uzsākšana jau finansu problēmu sākumstadijā ļaus nodrošināt uzņēmumu atveseļošanos, nevis laika iegūšanu, lai uz brīdi aizkavētu uzņēmuma maksātnespējas pasludināšanu.

Agnese Kveska uzsver: «Tiesiskās aizsardzības process faktiski ir vienīgā alternatīva, kā glābt perspektīvu uzņēmumu no bankrota. Parādniekam maksātspējas problēmu gadījumā faktiski ir divas iespējas – «reanimēties», saskaņojot TAP vai ATAP plānu, vai uzsākt bankrota procedūru.» Savukārt TAP vai ATAP rezultativitāte atkarīga no tā, cik savlaicīgi tie tiekot uzsākti.

LSMPAA valdes loceklis, sertificēts administrators Māris Sprūds skaidro, ka līdz šim TAP un ATAP procesus uzņēmēji uzsāka, lai iegūtu sagatavošanas laiku pirms maksātnespējas procesa pasludināšanas. Par šādas negatīvas situācijas iemeslu visbiežāk bijis tas apstāklis, ka ir uzņēmuma finanšu problēmu risināšana tika uzsākta novēloti.

M.Sprūds norāda, ka, neskatoties uz to, ka jaunais Maksātnespējas likums paredz daudz vienkāršāku TAP un ATAP ierosināšanas procesu, sarežģītāka esot kļuvusi plāna izstrāde un saskaņošana.

A.Kveska arī atzīmē, ka pēc jaunā Maksātnespējas likuma uzsākto TAP un ATAP procesu skaits ir samazinājies, salīdzinot ar apjomu, kāds bija spēkā esot vecajam likumam.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām