Aicina uzņēmējus informēt par apdrošināšanas prasībām citās ES dalībvalstīs 

Ar mērķi noteikt riskus un šķēršļus pārrobežu apdrošināšanas jomā Eiropas Komisija uzsākusi sabiedrisko apspriedi, aicinot uzņēmumus, kas nodarbojas ar pakalpojumu sniegšanu, un citas ieinteresētās puses informēt par prasībām, ar kurām tie saskārušies, mēģinot apdrošināt savu darbību citās dalībvalstīs.

Elīna Pankovska, 21.6.2013

Foto: SXC

Īpaši aicināti izteikt savu viedokli mazie un vidējie uzņēmumi, kas snieguši īslaicīgus pakalpojumus citās dalībvalstīs, norāda Ekonomikas ministrija. To līdz 16.augustam var izdarīt mājaslpā ec.europa.eu.

Latvijas uzņēmumiem ir nodrošināta iespēja brīvi veikt uzņēmējdarbību citās ES dalībvalstīs, tāpat arī sniegt pārrobežu pakalpojumus īslaicīgi, nereģistrējot uzņēmējdarbību citā dalībvalstī, skaidro ministrija. Bieži uzņēmumiem, sniedzot pakalpojumus citās dalībvalstīs, ir jāapdrošina sava darbība pēc dalībvalstu pieprasījuma.

Dažas no šīm prasībām pārklājas ar tām, ko paredz valsts, kurā attiecīgais uzņēmums veic uzņēmējdarbību, un tādējādi pieaug uzņēmējdarbības izmaksas. Dažkārt var izrādīties sarežģīti atrast pārrobežu pakalpojumu apdrošinātāju dalībvalstī, kur uzņēmums veic uzņēmējdarbību, vai dalībvalstī, kurā tiek sniegts pakalpojums, jo īpaši būvniecības un tūrisma sektorā.

Komisija plāno izstrādāt pasākumus apdrošināšanas nozarē, lai pakalpojumu sniedzējiem būtu pieejama pienācīga apdrošināšana, tostarp gadījumos, kad pakalpojumus sniedz citās dalībvalstīs. Līdz šā gada beigām Komisija plāno novērtēt situāciju apdrošināšanas nozarē, un, atkarībā no iegūtajiem rezultātiem, lems par jomas sakārtošanu, tostarp nepieciešamību pārskatīt vai grozīt tiesību aktus.

 

Tevi varētu interesēt

Tapusi Eiropas tērauda rūpniecības glābšanas stratēģija; Latvijā rāda ar pirkstu uz Liepājas...

Uz antidempinga politiku Ķīna atbild ar dzēlienu eiropiešiem simboliskā industrijā....

Šā gada pirmajā ceturksnī apdrošināšanas tirgus saglabājis izaugsmi, tomēr...

Jūnija sākumā Latvijā bija sestā zemākā 95. markas benzīna cena mazumtirdzniecībā no...

Tā var secināt no Eiropas Komisijas ieteikuma, izvērtējot gada laikā sasniegto saskaņā...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...