airBaltic akcijas nopērk Fliks

2009. gada 30. janvāris plkst. 17:47

airBaltic prezidentam Bertoltam Flikam piederošā SIA Baltijas aviācijas sistēmas ir pabeigusi darījumu par 47.2% airBaltic akciju iegādi.

Jau iepriekš SAS vadība norādīja, ka pārdos kompānijai piederošās airBaltic akcijas par 220 miljoniem Zviedru kronu jeb 14.08 miljoniem latu. Par akcijām bija jānorēķinās skaidrā naudā, tomēr B. Fliks neatklāja, kādā veidā darījums ticis finansēts.

SAS Group prezidents un izpilddirektors Mats Jansons iepriekš skaidroja, ka šī pārdošana atbilst lidsabiedrības stratēģijai nesaglabāt mazākuma īpašumtiesības savās lidsabiedrībās. Līdz ar īpašnieku maiņu nekas airBaltic stratēģijā būtiski nemainīšoties. Tāpat tikšot turpināta ciešā sadarbība ar SAS.

Īsi pirms darījuma B. Fliks aizgāja no SIA Baltijas aviācijas sistēmas valdes, jo tas bija pēdējais juridiskais šķērslis, lai pabeigtu darījumu ar skandināvu aviokompāniju: B. Fliks nedrīkstēja atrasties gan airBaltic vadībā, gan SIA SIA Baltijas aviācijas sistēmas valdē.

Db.lv jau ziņoja, ka valdība atteicās no SAS piedāvājuma un nolēma neiegādāties tai piederošās airBaltic akcijas, norādot uz līdzekļu trūkumu.