airBaltic iegādājas 212 miljonus dolāru vērtas Bombardier Q400 NextGen lidmašīnas

Autors: Līva Melbārzde
2010. gada 03. decembris plkst. 11:07

Nākamajās nedēļās aviokompānija airBaltic saņems atlikušos piecus no kopā astoņiem iegādātajiem Bombardier Q400 NextGen lidaparātiem.

Kopā astoņas Bombardier Q400 NextGen lidmašīnas iegādājās uzņēmums Nordic Aviation Capital AS (NAC), no kura aviokompānija airBaltic lidmašīnas saņems līzingā. Kopējā lidmašīnu vērtība pēc cenrāža ir 212 miljoni ASV dolāru. Trīs no astoņām NAC iegādātajām lidmašīnām līdz šim bija airBaltic īpašumā. To cenrāža vērtība ir 79,5 miljoni ASV dolāru. Līdz ar šo darījumu tās pāries NAC īpašumā, un airBaltic tās izmantos līzingā. «Bombardier Q400 NextGen lidmašīnu finansējuma nodrošināšana bija apjomīgs darījums. Jaunās ekonomiskās un modernās lidmašīnas ļaus airBaltic samazināt lidojumu izmaksas. Tas ir īpaši svarīgi tagad, kad degvielas cena turpina augt, bet klienti mūsu tirgos pieprasa arvien lētāku biļešu cenu,» tā airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolds Fliks.


NAC ir pasaulē lielākā turbopropelleru lidmašīnu līzinga kompānija, kuras lidaparātus izmanto tādas aviokompānijas kā Lufthansa, American Airlines, US Airways, SAS, Flybe, TACA, kā arī lieli reģionālie aviopārvadātāji. Nordic Aviation Capital flotē vairāk nekā 130 lidmašīnas - ATR 42, ATR 72, Bombardier Dash 8, Boeing 737, MD 83, CRJ 200, Fokker 50 un Saab 2000.
 

Jāpiebilst, ka viena no lidsabiedrības airBaltic Bombardier Q400 NextGen lidmašīnām 29. novembra rītā veica iepriekš neplānotu nosēšanos Rīgas lidostā, jo radušies traucējumi salona spiediena režīmā.