airBaltic nākamgad plāno strādāt ar peļņu

2013. gada 23. oktobris plkst. 8:30
Dalies ar šo rakstu

Nākamgad Latvijas nacionālajai aviokompānijai airBaltic operatīvi jāstrādā ar neto peļņu, intervijā lairakstam Dienas Bizness saka airBaltic izpilddirektors Martins Gauss.

Viņš uzsver, ka to paredz biznesa plāns un kompānijai tas ir jāsasniedz, tomēr bez cīņas tas nenotiks, jo situācija aviācijā mainās katru nedēļu un konkurence pieaug.

«Es vienmēr nošķiru grāmatvedības un operatīvos rezultātus. Sabiedrībai mēs, tāpat kā visi pārējie, prezentējam tikai neto rezultātus, taču mēs vienmēr arī papildus informēsim par saviem operatīvajiem rezultātiem. Nākamgad uzņēmums operatīvi strādās bez zaudējumiem. Tas ir reāli, jo pat tad, ja mēs šogad netiksim vaļā no operatīvajiem zaudējumiem, ja es caurmērā katru mēnesi sasniegšu par vienu milj. Ls labāku rezultātu, tad mūsu mērķis ir sasniedzams,» uzsver kompānijas vadītājs.

Runājot par šā gada rezultātu, viņš uzsver, ka, iespējams, deviņus mēnešus būs izdevies noslēgt bez zaudējumiem, ņemot vērā neto rezultātus. Tomēr līdz gada beigām kompānijai atkal parādīsies zaudējumi. Savā pusgada ziņojumā kompānija rēķinājās ar 10 miljonu latu zaudējumiem šogad, bet tagad izskatās, ka zaudējumi varētu būt nedaudz mazāki. «Ja līdz gada beigām īstenotos kāds īpašs pasākums, var pat gadīties, ka viss 2013. gads airBaltic izrādās pozitīvs, taču to mēs zināsim tikai tad, kad gads būs noslēdzies. Labākus rezultātus mums ir izdevies sasniegt, pateicoties izmaksu ietaupījumam, nevis lielākam apgrozījumam,» saka M. Gauss.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas Bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Dalies ar šo rakstu