airBaltic noskata Estonian Air

Autors: Līva Melbārzde
2010. gada 22. februāris plkst. 10:02

airBaltic izsaka vēlmi veidot ar Estonian Air holdingu, norādot, ka par šī darījuma finansiālo pusi un citiem nosacījumiem ir uzsāktas sarunas.

Latvijas aviokompānija airBaltic plāno no Tallinas atklāt vairāk tiešos lidojumus. Šī mērķa vārdā ar Estonian Air varētu tikt veidots holdings, telekanālam ETV intervijā atzinis airBaltic viceprezidents Jānis Vanags. «Igaunijas nacionālās aviokompānijas pārņemšana ir viena no opcijām, ko mēs apsveram. Nekāda konkrēta vienošanās par to vēl nav panākta, taču mēs esam atvērti sarunām ar kompānijas īpašniekiem,» sacīja J. Vanags.

Viņš piebilda, ka runa neesot tikai par cenu, bet arī par kopējiem darījuma nosacījumiem. Estonian Air 49% akcijas pieder SAS, 34% Igaunijas valstij un 17% investīciju bankai Cresco. Igaunijas Ekonomikas ministrija pagaidām atsakās komentēt šos airBaltic plānus, jo kompānija oficiāli ministrijā neesot vērsusies. Turklāt pirms kaut kāda lēmuma pieņemšanas Estonian Air pārdošanas sakarā, ministrija vēlas dzirdēt pircējkompānijas vīziju par Igaunijas uzņēmuma attīstību. Pašlaik airBaltic no Tallinas lido Rīgas, Turku un Lapēnrantas virzienos, taču projektā ir arī Tamperes, Oulu un Vāsas maršruti.