airBaltic pārsūdzēs Konkurences padomes lēmumu saistībā ar Statoil un Total

2009. gada 08. decembris plkst. 18:35

airbaltic tomēr pārliecināts, ka Statoil un Total ļaunprātīgi izmantojuši savu dominējošo stāvokli Rīgas lidostā, tāpēc Konkurences padomes lēmumu pārsūdzēs.

Kā Db jau rakstīja, Latvijas aviosabiedrība airBaltic 30.septembrī vērsās ar iesniegumu Konkurences padomē (KP), lai pārbaudītu Statoil un Total iespējamu ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu Rīgas lidostā. Konkurences padome nolēma lietu neierosināt. airBaltic Konkurences padomes lēmumu pārsūdzēs Administratīvajā apgabaltiesā.

Statoil un Total ir lidsabiedrības airBaltic degvielas piegādātāji Rīgas lidostā. airBaltic ar Statoil un Total par degvielas piegādi bija noslēgti līgumi, kuru termiņš beidzās 30.septembrī. Abas kompānijas vienas dienas laikā paaugstināja maksu par sniegtajiem pakalpojumiem. Sarunās par jauna līguma nosacījumiem degvielas piegādātājs Statoil tīkoja iekasēt par gandrīz 15% augstāku maksu nekā pērn no lidsabiedrības par loģistikas pakalpojumiem – degvielas pievešanu, uzglabāšanu un uzpildīšanu lidmašīnās. Total cenu palielināja par 10%. Degvielas loģistikas jeb apstrādes pakalpojuma maksa nav piesaistīta pašas degvielas cenai tirgū. airBaltic vērsās Konkurences padomē, lai pārbaudītu Statoil un Total iespējamo ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu Rīgas lidostā.