airBaltic pasažieru skaits pieaudzis par 16%

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 11. maijs plkst. 14:28

Latvijas aviosabiedrība airBaltic šā gada pirmajos četros mēnešos no Rīgas, Viļņas un Tallinas pārvadājusi 835,7 tūkst. pasažieru, kas ir par 16% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Pagājušā gada pirmajos četros mēnešos airBaltic pārvadājis kopumā 717,7 tūkst. pasažieru.

Savukārt šā gada aprīlī aviosabiedrība pārvadājusi par 3% mazāk jeb 211,5 tūkst. pasažieru nekā attiecīgajā periodā pagājušajā gadā.

airBaltic komercdirektors Tero Taskila, norāda, ka airBaltic pasažieru skaitu aprīlī būtiski ietekmējis Īslandē izvirdušā vulkāna radītais pelnu mākonis un slēgtās gaisa telpas Eiropā, kas pārtrauca gaisa satiksmi vairāk nekā uz nedēļu.

Aprīlī airBaltic ir veikusi vairāk nekā četrus tūkstošus lidojumu, kas ir par 10% vairāk, salīdzinot ar to pašu periodu iepriekšējā gadā. Savukārt šā gada pirmajos četros mēnešos kopumā aviosabiedrība ir veikusi 15,8 tūkst. lidojumus.

Vietu piepildījums airBaltic lidmašīnās šā gada aprīlī bijis 63% , kas ir par diviem procentpunktiem mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada aprīli. Bet pirmajā ceturksnī vietu piepildījums lidmašīnās bijis 62%, kas esot tikpat, cik tajā pašā periodā iepriekšējā gadā.

airBaltic kopumā tiešos lidojumus no Rīgas veic uz 80 galamērķiem. Tā ir dibināta 1995. gadā. Galvenie akcionāri ir Latvijas valsts, kurai pieder 52,6% akciju, SIA Baltijas aviācijas sistēmas ar 47,2% akciju.

Atslēgvārds